logo

08 Nisan 2016

Kültür ve sanat kenti Büyükçekmece

9Büyükçekmece Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu kültür ve sanat etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi bu kez de Osman Hamdi Bey Sanat Atölyesi Eğitmeni Yavuz Deniz ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Anadolu Çeşmelerine Bir Bakış” konulu resim sergisine ev sahipliği yaptı.

“Medeniyeti sanat eserlerimizle sonraki nesillere aktarıyoruz”

Sanata ve sanatçıya verdiği önemle bilinen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Medeniyeti, sanat eserlerimizle sonraki nesillere aktarıyoruz. Uygarlığın imzası olan sanata verdiğiniz değer beni son derece mutlu ediyor. Her zaman söylediğim gibi Büyükçekmece sanatta da bir numara” şeklinde konuştu.

Başkan Dr. Hasan Akgün’ü temsilen sergiye katılan Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar, “Siz sanatseverlerin yapmış olduğu eserlerin her biri ayrı güzel. Burada bulunan eserlerin hepsi el emeği göz nuru eserler. Hepinizin emeğine sağlık” diyerek Osman Hamdi Bey Sanat Atölyesi Eğitmeni Yavuz Deniz’e çiçek takdim etti.

Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği “Anadolu Çeşmelerine Bir Bakış” konulu resim sergisi 10 Nisan’a kadar Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde sergilenmeye devam edecek.

Share
322 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2