logo

reklam
20 Şubat 2016

KÜÇÜKYALI ÖZEL TEKDEN KOLEJİ ” HAYATA TUTUNSUNLAR DİYE MİNİCİK ELLERE “ DOKUNDULAR..

   Özel Küçükyalı TEKDEN Koleji Öğrenme arkadaşları “ONLAR İÇİN BENDE OYUNCAĞIMLA VARIM”  diyerek, bu defa da “EL BEBEK GÜL BEBEK” Derneği projesine destek verdiler. 16 Şubat 2016 Salı günü saat 12.00 – 14.00 arası Tekden Koleji sınıf katlarında “ Prematüre “ çocuklar yararına “ Oyuncak Pazarı “ kuruldu.tekfen.

      Tekden Koleji İletişim Koordinatörlüğü tarafından organize edilen; öğrenme arkadaşlarının da “ Oyuncağımla Bende Varım “ etkinliğine Okul yöneticileri Genel Müdür Osman TAŞDEMİR, yönetici yardımcıları Sevgi GÖK, Beytullah EREN, eğitim liderleri, veli, veli temsilcileri, El Bebek Gül Bebek Derneği yetkilileri ve davetli misafirler katıldı.

      Çevremizde ki olumsuzluklara karşı duyarlı olmak adına, bu gibi önemli projelere destek vermek İl, İlçe ve Türkiye geneline yaymak, Tekden Kolejinin 2. Geleneksel hale getirdiği ve farklı projelere imza atarak Okulun yaptığı bu gibi anlamlı etkinliği duyurmak, başka özel Okulların da bu tür projeleri başlatmalarına öncü olmak adına TEKDEN Koleji; öğrenme arkadaşları ile ” ONLAR İÇİN BENDE OYUNCAĞIMLA VARIM ” diyerek eğitim sektörüne ve duyarlı çevreye dikkat çektiler.tekfen

Yardımlaşmayı ve paylaşmanın manevi önemini öğrenme, arkadaşlarına anlatma ayrıca farkındalıklarını artırmak adına 16 Şubat 2016 Salı Saat 12.oo – 14.oo arası Okulun bütün katlarında ve Anasınıfları dahil 1, 2, 3, 4, 5.ci Sınıflar kendi katlarında, sınıf önlerinde oyuncaklarını sergileyerek, satışa sundular. Bir şenlik havasında geçen organizasyonda duygulu anlar yaşandı ve “ Prematüre” “ El Bebek Gül Bebek “ lerın “ minicik ellerini “ tutamadılar ama hayata tutunmaları için minicik kardeşlerine destek vermenin gururunu yaşadılar ve yaşattılar katkıda bulundular. Okul idaresi “ Onlar için bizde varız “ projesinin içinde yer almaktan gurur duyduklarını “ ONLAR İÇİN BENDE OYUNCAĞIMLA VARIM “ diyerek bu projeye destek verip, önce öğrenciler olmak üzere emeği geçen ve katkı sağlayan herkese teşekkür ve şükranlarını sundular.

      Bu güzel proje ile ilgili satış ‘dan elde edilen gelirin tamamı; Prematüre bebeklerimize sağlıklı ve mutlu bir gelecek sunmak adına kurulan “ El Bebek Gül Bebek “ Derneğine teslim edilmek üzere , Dernek Genel Sekreteri Aylin D. GÜR’e, Tekden Koleji Okul yönetici yardımcısı Sevgi GÖK tarafından veli temsilcileri ve Kurum İletişim Koordinatörü Mehtap APAK beraberliğinde bağış makbuzu karşılığında bağış yapıldı. Dernek tarafından da okul yöneticilerine Teşekkür Belgesi takdim edilmiştir.

      2007 yılında İstanbul’da kurulmuş bir dernek olan “ El Bebek Gül Bebek “ Derneği prematüre bebeklere ve ailelerine destek olmaktadır. Yetkililerden aldığımız bilgilere göre Türkiye’de her 10 bebek’ den 1’i erken dünyaya gelmektedir. Özel Tekden Koleji de bir kez daha duyarlılığını göstererek, örnek bir durum sergiledi ve o minicik yüreklerin kalp atışlarını hissedercesine hayata tutunmaları için “ bir yürek” oldu.     

 

Vahide HATUNOĞLU ULUBEYİ ( Kurumsal Basın Danışmanı )

 

           

 

Share
354 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2