logo

03 Şubat 2016

KÜÇÜKÇEKME’DEN 3 TAKIM TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA

1Küçükçekmeceli amatör futbol takımları, büyük başarı elde ederek Türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

U 15 ve U 17 Gençler Ligi’nde Küçükçekmece’yi temsil eden ve gruplarında şampiyon olan U 15 de İkitellispor, Halkalı Taştepespor ve Söğütlüçeşeme Birlikspor ve U 17 de ise İkitellispor takımları, İstanbul elemelerinde rakiplerini geçerek, ilçeyi Türkiye şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı. Böylelikle

Küçükçekmece U17 liginde 1, U15 liginde ise 3 takımla Türkiye şampiyonasına katılacak.

 “BU BAŞARI DESTEĞİMİZİN BOŞUNA OLMADIĞINI KANITLADI”

Sporun ve sporcunun dostu Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise Küçükçekmeceli genç sporcuları tebrik ederek, “Küçükçekmece Belediyesi olarak her zaman amatör spor kulüplerimize, spora gönül veren gençlerimize destek olmaya devam edeceğiz. Bu başarılar verdiğimiz desteğin boşuna olmadığını bizlere kanıtlıyor. Unutmayın ki sporla uğraşmayan bir genç sokaklara atılmış bir gençtir” dedi.

U 17 Gençler liginde 35 grupta 280 takım içinde 20 takımla Küçükçekmece’yi temsil eden ilçe takımlarımızdan İkitellispor, Küçükçekmecespor ve İFAspor takımları grup şampiyonu oldu. U15 Gençler liginde ise Küçükçekmecespor, Halkalı Taştepespor, İkitellispor ve Söğütlüçeşme Birlikspor takımları guruplarında şampiyon oldu.

BİNLERCE MALZEME DAĞITILDI

Küçükçekmece Belediyesi ilçedeki amatör spor kulüplerine bugüne kadar binlerce malzeme dağıttı. Futbol topu, eşofman, spor ayakkabısı gibi akla gelebilecek her türlü malzeme yardımını ilçedeki amatör spor kulüplerine sağlayan Küçükçekmece Belediyesi, ödül almış takımların da İstanbul dışındaki müsabakalara ulaşımını sağlıyor.

 

Share
223 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2