logo

04 Haziran 2016

KÜÇÜKÇEKMECELİ DAHİLERDEN İLGİNÇ PROJELER

3811c042-33cb-44c0-b000-9f711afea18bKüçükçekmece Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Küçükçekmece Dahilerini Arıyor’ proje yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

Yetenekli çocuklara sahip çıkarak, teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen projenin ödül töreni ve sergi açılışına, Küçükçekmece Belediyesi Kültür Müdürü Salih Çevik, Küçükçekmece Belediyesi Eğitim Şefi Oktay Kurt, jüri üyeleri olan İstanbul Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Hulusi Gülsecen, Dr.Murat Gezer, Doç. Dr. Ozan Ünsalan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

GÖKTAŞI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ozan Ünsalan’ın ‘Göktaşı Eğlencesi’ isimli semineriyle başlayan programda, Ünsalan; öğrencilere göktaşlarının özellikleri, yapısı ve önemi hakkında bilgiler verdi. Ardından gerçekleşen ödül töreninde, protokol üyeleri; lise ve ortaokul kategorisinde dereceye girenlere ödüllerini, projeye katılan öğrenci ve öğretmenlere ise madalyalarını ve ödüllerini takdim etti.

‘Küçükçekmece Dahilerini Arıyor’ proje yarışmasında toplamda 80 proje yarışırken, 50 proje ise SKSM’de açılan V. Bilim Şenliği Sergisi’nde görücüye çıktı. Sergide ortaokul kategorisinde birinci olan Behiye Selim Pars Ortaokulu öğrencisi Simay Özyakar’ın ‘Seyyar Klima’ projesi büyük ilgi gördü. Lise kategorisinde ise Fahrettin Kerim Gökay Anadolu Lisesi öğrencisi Esra Akyaka’nın Coğrafya Tema Park projesi birinciliğe layık görüldü. Bir yıldır proje üzerinde çalıştığını belirten Esra Akyaka, 7’den 70’e herkesi coğrafi unsurlarla buluşturmak amacıyla, coğrafyayı; eğlenceli simülasyon model işlemiyle tasarladığını ifade etti. Genç öğrenci, projesinin hayata geçirilmesinin en büyük temennisi olduğunu dile getirdi.
Sergide ayrıca, ‘Duyarlı Priz, Kumanda Bulucu, Temiz Kıyılar, Yıkan-Kurulan İkiz Kabin, Engelsiz Gözlük’ projeleri dikkat çeken çalışmalar arasında yer aldı.

Share
280 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2