logo

05 Ağustos 2016

KÜÇÜKÇEKMECELİ ÇOCUKLAR TENİSLE EĞLENDİ

Küçükçekmece Belediyesi ücretsiz hizmet verdiği yaz spor okullarıyla Küçükçekmeceli miniklere eğlenceli zaman geçirtmeye devam ediyor. Bu kapsamda verilen tenis eğitimi ise çocuklardan yoğun talep görüyor.2

Küçükçekmece Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi tenis kortunda Küçükçekmece Belediyesi Yaz Okulu bünyesinde verilen eğitimlerde, 6-14 yaş arası çocuk haftanın 4 günü eğitim alıyor. Kız ve erkek toplam 60 sporcunun katıldığı kurslarda, yeni başlayanlar temel tenis teknikleri eğitimi ve koordinasyon eğitimi alarak tenis oynamanın zevkine varıyor.

 

“TENİSE İLGİ ÇOK FAZLA”

 

Ücretsiz olan kurslara ilginin büyük olduğunu ifade eden tenis hocası Gizem Altun ise, “Öğrencilere tenisin genel ve teknik kurallarını öğretiyoruz. Raket tutma, servis, forehand, backhand gibi bilgiler veriyoruz. Hedefimiz çocuklara spor alışkanlığı kazandırmanın yanı sıra çocukların sosyal ve kültürel olarak da gelişimlerini sağlamak” dedi.

Konuyla ilgili konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de, çocuklarını spor kurslarına yazdıran ailelere teşekkür ederek, “Bu ilginin artarak devam etmesini diliyorum. Umarım ileride Küçükçekmece’den pek çok dünya şampiyonu çıkacak” diye konuştu.

Share
317 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2