logo

09 Eylül 2016

KÜÇÜKÇEKMECE’DEN MAKEDONYA’YA SEL YARDIMI

1KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NDEN ÜSKÜP’E BEYAZ EŞYA VE MOBİLYA YARDIMI

Küçükçekmece Belediyesi, geçtiğimiz günlerde sel felaketi yaşayan ve yaralarını sarmaya çalışan Makedonya’ya içinde beyaz eşya ve mobilya bulunan 2 TIR gönderdi.

Her zaman zor günler yaşayan insanlara yardım eli uzatan Küçükçekmece Belediyesi, bu sefer de sel felaketi nedeniyle 21 kişinin hayatını kaybettiği Üsküp Hasanbeg’e 2 TIR dolusu eşya gönderdi.

Küçükçekmece ilçesinde bulunan Balkan Kültür Derneği ile Makedonya Üsküp’te bulunan Çayır Belediyesi ve El-Hilal Derneği işbirliğiyle gerçekleşen yardım kampanyası kapsamında evlerin ve eşyaların kullanılamaz hale geldiği Üsküp’e buzdolabı, çamaşır makinesi, elektrikli fırın ve ısıtıcı, çekyat, ev mobilyaları, halı, battaniye, giyim malzemeleri, pirinç ve ayakkabı yardımı yapıldı.

“MAKEDON KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Yapılan yardım hakkında konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Daha önce zaten gıda yardımı yapmıştık. Ancak beyaz eşya ve mobilyaya çok ihtiyaç olduğunu duyduk. Bu nedenle bu sefer beyaz eşya ve mobilya, halısından battaniyeye ev eşyaları ile giyim malzemeleri gönderdik. Her zaman sıkıntı yaşayan Makedon kardeşlerimizin yanındayız. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın” dedi.

 

 

Share
251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2