logo

KÜÇÜKÇEKMECE’DE ZABITADAN KAMERALI DENETİM

Küçükçekmece Belediyesi zabıta ekipleri son model yaka kamerası sistemine geçiş yaptı. Böylelikle hem vatandaşın hem memurun davranışları kayıt altına alınarak şeffaf bir denetim yapılması sağlandı. 7497fdfb-bfc0-4302-b865-74301ae4e889
Bilgi İşlem ve Zabıta Müdürlüğü’nün müşterek çalışmasıyla, görüntü ve ses kaydının yanı sıra fotoğraf çekebilme özelliği olan kameralar, zabıtanın hem operasyonları hem de rutin denetimleri sırasında kullanılıyor.

“HEM VATANDAŞ HEM ZABITA KORUNACAK”

Vatandaşın ve zabıta memurunun mağdur olmaması için şeffaf denetimin sağlanması gerektiğini kaydeden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Denetimlerde görevliler ithamda kalıyordu. Hem vatandaşlarımızı hem de zabıta memurumuzu korumaya yönelik bir çalışma gerçekleştirdik. Bu şekilde tüm görüşmeler kayıt altına alınacak ve istenildiği takdirde açılıp izlenebilecek” diye konuştu.

YANLIŞ VE HAKSIZ İTİRAZLARA SON

Uygulamayla zabıta ekiplerinin denetimleri kayıt altına alınarak, öncelikle memur-vatandaş ilişkilerinin kontrol edilmesi, denetim sırasında yaşanan gerginlik, hakaret ve istenmeyen durumların engellenmesi amaçlanıyor. Yaka kamerası sayesinde, davranışlar karşılıklı olarak kontrol altına alınarak, denetim ve işlemlerin nezaket kuralları içerisinde gerçekleşmesi sağlanacak. Aynı zamanda kanıt olan bu kayıtlarla haksız itirazların da önüne geçilecek.
Denetim ve operasyonlar sırasında açık kalacak kameralar ise 160 dakikaya kadar kayıt alabiliyor. Kameralar üzerinde bulunan çift flash ve özel lensi sayesinde gece de kayıt yapabiliyor. Memur apoletine monte edilen kameralar geliştirilmiş gimbal sayesinde hareket halinde ve herhangi bir sarsılma esnasında bile net görüntü alıyor. Aynı zamanda kameralar uygun aparatları sayesinde araçlarda ve motorize ekipler için kask üzerinde de kullanılabiliyor. Yaka kameraları kumandalar ile de 10 metre uzaklığa kadar kontrol edilebiliyor.

Share
621 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2