logo

26 Temmuz 2016

KÜÇÜKÇEKMECE’DE MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM

3-11-633x356Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kulak veren binlerce Küçükçekmeceli demokrasi nöbetine hız kesmeden devam ediyor.

15 Temmuz’dan bugüne Halkalı Meydanı’nda toplanan binlerce Küçükçekmeceli, adeta bir demokrasi şölenine imza attı. Günlerdir gündüz işlerine giden akşamları ise sabaha kadar sokaklarda nöbet tutan Küçükçekmeceli vatandaşlar alanları hınca hınç doldurmaya devam etti. Ellerindeki Türk bayraklarıyla milli iradeye sahip çıkan Küçükçekmecelilere, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in yanı sıra Başbakan Müşaviri Mehmet Atalay, Milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Prof. Dr. Mustafa Karataş, Tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu ile farklı siyasi parti ilçe liderleri ve STK’lar da eşlik etti.


BAŞKAN KARADENİZ’DEN DUYGUSAL KONUŞMA


Halkalı Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan binlere seslenen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz “Tankların, silahların önüne yatan Küçükçekmecelileri, evlatları eve geri dönmediğinde ‘vatan sağ olsun’ diyen babaları, al bayraklı tabutların arkasındaki evlatlarını koklayıp öpen ve sessizce gözyaşı döken annelerimizi, çocuğumu babasız büyütürüm, vatansız asla diyen bacılarımızı selamlıyorum” diyerek herkesi duygulandırdı.


“RABBİM BİR DAHA YAŞATMASIN”


Bir daha böyle acılar yaşanmaması dileyen Başkan Karadeniz, “İlk günden beri bu meydanlarda tansiyonu hiç düşünmediniz. Ertesi gün gideceğiniz işlerinizi hiç düşünmediniz. Vatanım, milletim ve bayrağım için feda olsun dediniz. Hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Rabbim bir daha böyle acıları yaşatmasın. Bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum” diye konuştu.

Share
342 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2