logo

08 Haziran 2016

KÜÇÜKÇEKMECE’DE İLK İFTAR SOFRASI YARIMBURGAZ’DA KURULDU

8d94fa33-72b0-436c-8b33-cad3f6104b27Küçükçekmece Belediyesi ilk iftar sofrasını Yarımburgaz Mahallesi’nde kurdu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği iftar programında, yüzlerce kişi ilk oruçlarını aynı sofralarda açarak, bereketi paylaştı.

Toplumsal birlikteliğin en güzel örneklerinden birine sahne olan Yarımburgaz Bilgi Evi bahçesi ve çevresinde  kurulan sofralarda, Küçükçekmece Belediyesi Ramazan’ın ilk gününde 4 bin 500 kişiyi ağırladı.

“NEFİS MUHASEBESİ YAPARAK GEÇİRELİM”

İftar programına,Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve AK Parti İlçe Başkanı  Mustafa Korkut ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran’ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Ramazan rahmet, bereket, dua, Kur’an ayı. Hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum. Biliyoruz ki evinizde çok daha güzel yemekleriniz var. Ancak bizlerle aynı sofrada bereketi paylaşmayı tercih ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Bu mübarek ayı bir nefis muhasebesi yaparak geçirmeyi temenni ediyorum” diye konuştu.

Başkan Karadeniz, Yarımburgaz Mahallesi’nin imar sorununun en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını ifade ettiği konuşmasında mahalleliye ;” TOKİ ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile projeler geliştiriyoruz. TOKİ’ nin sizin evinizi elinizden alması gibi bir durum söz konusu değil. Projeler sizlere sunulacak” sözleriyle seslendi.

Yapılan duaların ardından, vatandaşlar hep birlikte oruçlarını açtı. Programda çocuklar da Hacivat- Karagöz gösterisiyle eğlenceli dakikalar yaşadı.

Share
275 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2