logo

KÜÇÜKÇEKMECE MECLİSİ OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

MECLİS’TEN TÜRK MİLLETİNE TEŞEKKÜR

 

Küçükçekmece Belediye Meclisi 15 Temmuz 2016 darbe girişimi nedeniyle olağanüstü toplandı. Belediye Meclisinden demokrasiye destek, darbeye hayır mesajı verildi.2
Küçükçekmece Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen meclis toplantısına, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz başta olmak üzere başkan yardımcıları ile birlikte AK Parti ve CHP’li meclis üyeleri katıldı. Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Ak Parti İlçe Başkanı Av. Mustafa Korkut, Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Aydın da meclisi izledi.

 

“BU ALÇAKLIĞI MİLLETİMİZ SAYESİNDE BERTARAF ETTİK”

 

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu’nun ardından söz alan Başkan Temel Karadeniz, “Bugün burada yaşadığımız olağanüstü hal ile alakalı tarihe not düşmek ve düşüncelerimizi kayıt altına almak için toplandık. Türkiye Cumhuriyeti olarak muhtıralarla, darbelerle dolu tarihimize bir yeni darbe girişimini daha eklemenin utancını yaşıyoruz. Tek tesellim bu girişimin milli iradeye gönül vermiş güvenlik güçlerimiz ve milletimizle beraber bertaraf edilmesidir. Tek tesellim bu darbeye birlikte karşı koymuş olmamızdır. Türkiye’de ilk defa meclisimize ateş edilmiştir. Cumhurbaşkanımızın ölü ele geçirilmesi için çalışan bir alçaklıkla karşı karşıya kalınmıştır. Bu alçaklığı ellerini ovuşturarak izleyenler olmuştur. Biz bunlara gözdağı verebilecek tek şeyin milletin iradesi olduğuna inanıyoruz. Daha önce Adnan Menderes idam edilirken sessiz kalan ninelerimiz, dedelerimizin utanç günü bitmiştir şükürler olsun. Çok sayıda polisimizi, vatandaşımızı kaybettik. Allah rahmet eylesin. Ailelerine sabır versin. Allah bir daha bize bu kara günleri göstermesin inşallah” dedi.

 

“BU ÜLKENİN EVLADI OLDUĞUM İÇİN ÇOK GURURLUYUM”

 

Belediye Meclisi’ne izleyici olarak katılan Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ise, “Küçükçekmece ilçesinde devletin temsilcisi olarak görev yapan, sizin anayasal haklarınızı korumak zorunda olan, hizmetkarınız ben, bu milleti darbelere karşı durduğu, bayrak sevdası için, canı pahasına demokrasiyi savunduğu için tebrik ediyorum. Sizlerin arasında olduğum, bu ülkenin bir vatandaşı olduğum için gurur duyuyorum” dedi. Küçükçekmece Belediye Meclis Toplantısına katılan AK Parti ve CHP Grup Başkan Vekilleri de darbe girişimini kınayarak, hain saldırıda hayatını kaybedenlere baş sağlığı diledi.
Ayrıca Küçükçekmece Belediye Meclis Toplantısı’na AK Parti ve CHP Ortak Bildirisi okunarak, darbe girişimi lanetlendi. Milli iradeye sahip çıkan Türk milletine teşekkür edildi.

 

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYE MECLİSİ AK PARTİ VE CHP ORTAK BİLDİRİSİ:

 

“Milli iradeye, devletimize, TBMM’ye yönelik 15 Temmuz gecesi başlatılan darbe girişimini şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Ülkemizin beraberliğini hedef alan bu girişim demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir.
Kahraman milletimiz dayanışmanın en güzel örneğini yansıtmış, dünyaya vatanseverlik örneği sergilemiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve anayasa kurumlarını canı pahasına koruyan aziz milletimiz övgüyü hak ediyor. O gece Türk milletinin TC Devleti’ne, anayasal kurumlara, milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacak. Küçükçekmece Belediye Meclisi olarak darbe girişimini ortak tavır ve ortak bir dille karşı duruyoruz.
Küçükçekmece halkının temsilcisi olan bizler Milli İradenin yanındayız. Milli İradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen sahip çıkacağız. Milletimiz müsterih olsun.
Bu şanlı direniş sırasında demokrasimize ve milli iradeye sahip çıkarken gözünü kırpmadan canını feda eden güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yararlılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Geçmiş olsun…”

 

Share
479 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2