logo

31 Aralık 2015

KÜÇÜKÇEKMECE, KARA KIŞA HAZIR

hjhbKüçükçekmece Belediyesi kışla mücadele çalışmaları kapsamında, son 10 yılın en büyük kar yağışına karşı tüm önlemleri aldı.

Meteorolojiden yapılan kar ve buzlanma duyurularını takip eden Küçükçekmece Belediyesi, kar küreme ve tuzlama ekiplerini karla mücadele için hazır bulunduruyor. Karla mücadele kapsamında Fen İşleri, Park ve Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden toplamda 550 personel görevlendirildi.

73 ARAÇ, 550 PERSONEL İŞ BAŞINDA

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, personeli ziyaret edip, tek tek tokalaşarak, sohbet etti.Vatandaşların iş ve ulaşımlarının aksamaması için karla mücadele ekiplerinin 24 saat vardiyalı olarak çalışacağını ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Bu geceden itibaren buzlanma ile ilgili çalışmalarımız başlıyor, yollar tuzlanacak. 73 aracımızla karla mücadelemiz devam edecek. Vatandaşlarımızdan temennimiz, bütün belediyeler olarak çalışırken, toplu taşıma araçları kullanma noktasında hassasiyet göstermelerini rica ediyoruz” diye konuştu.

İlçede ana arterler ve sokakları trafiğe açık tutmak amacıyla, 10 adet kar küreme, 25 adet tuzlama aracı, 6 adet el ile tuzlama aracı ve iş makineleri karla mücadele için hazır bulunuyor. Vatandaşlar olumsuz bir durumda 444 4 360 numaralı telefonu arayarak, Küçükçekmece Belediyesi’nden yardım talep edebilirler.

Share
305 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2