logo

10 Haziran 2016

KÜÇÜKÇEKMECE’ DE ÇOCUKLAR İÇİN İFTAR VAKTİ

1Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği Çocuk  İftarı’nda buluşan  binlerce çocuk renkli görüntüler oluşturdu.

Ulaşım Müdürlüğü Garajı’nda gerçekleşen çocuk iftarına Küçükçekmeceliler geniş katılım gösterdi. İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve AK Parti İlçe Başkanı Av. Mustafa Korkut da çocuklarla aynı  sofraya oturdu.

 

“ÇOCUKLARIN GÜZEL RAMAZAN ANILARI OLSUN İSTEDİK”

 

Bu iftarların çocuklarda Ramazan ve oruç bilinci oluşturmak amacıyla düzenlendiğini belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Bugünkü iftar soframızda çocuklar daha fazla. Çocukları çok seven bir Peygamber ümmetiyiz.  Namaz kıldığında sırtından torunlarını indirmeyen bir Peygamber ümmetiyiz. Peygamberimizin çocuklar tarafından daha çok sevilmesi için bu programları yapıyoruz. İnşallah Ramazan’a dair çocuklarımızın hatıralarında güzel anılar biriktirebiliriz” dedi.

 

“BURADAKİ SON İFTAR YEMEĞİMİZ”

 

Karadeniz ayrıca Ulaşım Müdürlüğü Garajı’nda kapalı pazar yeri yapılacağını hatırlatarak burada son iftar yemeği yediklerini söyledi. Temel Karadeniz, ezandan önce masaları dolaşarak, çocuklarla ilgilendi. İftarda söz alan Harun Kaya ise, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileyerek, “Rabbim fırsat vermesin bir daha inşallah. Bu çocuklar sayesinde geleceğe umutla bakacağız” diye konuştu.

 

11 YAŞINDA ORUÇ TUTUYOR

 

Anne babasıyla iftara katılan Can Gemici (11) de Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ederek, “Ben niyetliyim. İlk günden beri oruç tutuyorum. Hiç kaçırmadan Ramazan’ı bitireceğim inşallah” dedi.

 

KURAN-I KERİM TİLAVETİ MEST ETTİ

 

Programda Ömer Faruk Serdar adlı çocuğun Kuran-ı Kerim tilaveti herkesi mest etti. Etkinlikte Küçükçekmece Belediyesi tarafından, çocuklar için osmanlı macunu, patlamış mısır, pamuk şeker gibi özel  ikramlar da yapıldı. Çocuklar ayrıca animasyon gösteri grubunun şovlarıyla ve oyun alanında oynadıkları oyunlarla eğlenceli dakikalar geçirdi.

Share
332 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2