logo

24 Nisan 2016

KÜÇÜKÇEKMECE ÇOCUK MECLİSİ TOPLANDI

a7Küçükçekmeceli çocuklar, ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ dolayısıyla Küçükçekmece Belediyesi Çocuk Meclisi’nde buluştu.

Küçükçekmece Belediye binasında bulunan Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Çocuk Meclisi’ne katılan çocuklar Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e istek ve önerilerini sundu. Çocuk Meclisi’ni Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz başta olmak üzere pek çok protokol üyesi de izledi.

“BU FIRSATI EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRMELİYİZ”

Meclis Başkanı olarak görev alan İkitelli Ortaokulu öğrencisi Samet Çetinkaya (14), bu göreve doğuştan hazır olduğunu belirterek iki ayda bir meclisin toplanması isteğini dile getirdi. Oturum açılışında yaptığı konuşmada ise Çetinkaya, “Bu çatı tüm çocukların kendisini ifade etmesi gereken bir çatıdır. Burada bize düşen ise, bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmektir” dedi.

“ÇOCUKLAR BU ÜLKENİN SERMAYESİDİR”

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ise Küçükçekmeceli çocukların bayramını tebrik ederek, “Küçükçekmece derdimiz diyoruz. Bunu en iyi yerine getirmenin yolu işinizi iyi yapmaktır. Siz değerli çocuklar bu ülkenin sermayesisiniz. Şu oturduğunuz sıralar sizin asli yerleriniz. Biz ise sizleri donanımı en yüksek kişiler olarak yetiştirmek için çalışıyoruz” dedi. Kaya sözlerini, “Ulusal Egemenlik de bizler için çok önemli. Ulusal Egemenlik,  özgürlüğünüzü asla bırakmamaktır. Doğuda şu an bir mücadele sürüyorsa, kendi kararlarını kendi alabilen bir egemenlik mücadelesidir bu” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZI DİNLEMEK İÇİN BURADAYIZ”

Çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik eden Temel Karadeniz ise “Ulu Önder Mustafa Kemal’in çocuklara armağan ettiği bu bayramın başka bir örneği yok. 23 Nisan’ı sadece çocuk bayramı olarak düşünmemek, ulusal egemenliğin de altını çizmek gerekiyor. Bu vatan kolay kazanılmadı. Bu bayrak kolay dalgalanmadı. İnşallah hepiniz vatanınıza, milletinize layık insanlar olursunuz” dedi. Küçükçekmece’nin çocukların daha mutlu yaşayabileceği bir ilçe olması için çalıştıklarını belirten Başkan Karadeniz, “Burada çocuklarımızı dinleyeceğiz. Çok güzel bir meclis salonumuz ve buraya yakışır çok güzel çocuklarımız var. Biz İstanbul’un en fazla nüfuslu ilçesiyiz. Çok çocuğa sahibiz. Bu nedenle çok çalışmamız gerekiyor” diyerek sözlerini noktaladı.

ÇOCUKLARA TEMEL BAŞKAN’DAN MÜJDE

Katılımcıların sorularını da cevaplayan Başkan Temel Karadeniz, çocuklar için hayat geçirmeyi planladığı projeleri ise şöyle sıraladı:
“Bilgi Evlerimizin sayısını Mehmet Akif ve Yarım Burgaz Mahallesi Bilgi Evlerini de açarak sayımızı 10’a çıkardık. 11. bilgi evimiz ise Kanarya Mahallesi’nde yapılıyor. Soğuksu Çamlık’ta yapımı süren park alanımızı da 3-4 ay içerisinde açmış olacağız. Menekşe Deresi’nin yanında 250 dönümlük rekreasyon alanı da yapılıyor. Burada çocuklar için bisiklet yolu da olacak. İnşallah eylül ayının sonlarına doğru yetiştirmiş olacağız.”

23 NİSAN ANISI DUYGULANDIRDI

Ayrıca sorulan bir soru üzerine 23 Nisan anısını da “Annemden, babamdan yavru kurt elbisesi istemiştim. Ancak o zamanlar şartlar bu kadar iyi değildi. Her istediğimize ulaşamıyorduk. Ailem de benim ısrarıma dayanamayarak bana oymakbaşı kıyafeti almıştı. O da bana büyük gelmişti” diyerek çocuklarla paylaşan Başkan Temel Karadeniz, duygu dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Program sonunda ise protokol üyeleri tarafından çocuklara satranç takımı hediye edildi. Ayrıca meclis sonrasında çocuklar için düzenlenen yemekte çocuk meclisi başkanı Samet Çetinkaya, Başkan Temel Karadeniz’e teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Share
335 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2