logo

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK: GİRİŞİMCİ KADINLAR FESTİVALİ

GİRİŞİMCİ KADINLAR KÜÇÜKÇEKMECE’DE BİRARAYA GELDİ

El emeği ile  ürettiği ürünleri pazarlamak isteyen kadınlara destek olarak, onların  aile ekonomisine katkıda bulunma çabalarına yardımcı olmak amacıyla, Küçükçekmece Göl Kenarı’nda Girişimci Kadınlar Festivali düzenlendi.

2Küçükçekmece Belediyesi, Küçükçekmece Kent Konseyi Kadın Meclisi ve girişimci kadınları destekleyen Zerujfest işbirliğiyle düzenlenen festivalin açılışına, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Küçükçekmece AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Korkut, AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Tuğba Berber Karaman, Zeruj Organizatörü Zehra Özkaymaz, Küçükçekmece Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Özlem Erol ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“HANIMEFENDİLER OLMAZSA OLMAZIMIZ”

Açılışta yaptığı konuşmada kadınla ilgili yapılan tüm organizasyonları çok önemsediğinin altını çizen AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca,  “Kadınlara yönelik pozitif ayrımcılıklar yapılmaya devam edeceğiz.Kadınlar lehine atılan adımların tek bir anlamı var. Türkiye, 2023-2071 hedeflerinde dünyada 10 ekonomi arasına girmeyi öngörüyorsa hanımefendiler olmadan bunu başaramayız” diye konuştu.

 3“SÜREKLİ HALE GETİRECEĞİZ”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, kadının iş hayatında desteklenmesinin önemine dikkat çekerek, “Zeruj’u bana o kadar methettiler ki Küçükçekmece için çok faydalı olabileceğini gördüm. Zehra hanımı tebrik ederim. Kadınların kendi aralarında yapmış olduğu bir gün içinde ruh bulduğunu öğrendim. Demek ki bugünler böyle güzel vesilelere sebep olabiliyor. Kadınlarımızla bu dönem çok daha farklı şeyler yapacağız. Dünyanın yarısı kadın. Onları üretime katkı sunan bireyler haline getirdikçe hep birlikte kazanacağız. Ev hanımlarımızın evde kapanıp kalmasını istemiyoruz. Bu festival başlangıç olacak. Şuanda Halkalı meydanında üreten kadınlarımıza daimi bir stant hazırlığı içerisindeyiz. Bunun projesini oluşturuyoruz” diye konuştu.

Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya da Küçükçekmece kaymakamlığı olarak kadın istihdamına yönelik bir projenin çok yakında duyurusunu yapacaklarının müjdesini verdi.

“KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYOR”

Festivalin İstanbul belediyeleri arasında ilk kez Küçükçekmece Belediyesi tarafından gerçekleştirildiğine dikkat çeken AK Parti İstanbul Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Tuğba Berber Karaman “Bu festival umarım gelenekselleşir  ve tüm belediyelerimize model oluşturur, bizler kadın kolları olarak her daim yanınızdayız. Kadını bir girişimci olarak sahada daha çok görmek istiyoruz, girişimci sayısının artarak büyümesini temenni ediyorum” dedi.

“BAŞKAN KARADENİZ’E TEŞEKKÜRLER”

Zerujfest Organizatörü Zehra Özkaymaz, Zerujfest olarak globalleşen dünyada ev hanımlarını, gençleri ve çocukları ortak keyifli vakit geçirme adresinde buluşturmaya devam edeceklerini söyleyerek, kendilerine destek olan yöneticilere teşekkür etti.

KADINLAR MUTLULUK VE HEYECANLARINI PAYLAŞTI

Festivalde stant açan kadınlar da böyle bir organizasyonun düzenlemesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, bu tür festivallerin kendilerine güvenlerini artırarak ve aile hayatlarında mutlu olmaları konusunda onlara yardımcı olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından Girişimci Kadınlar Festivali’nin açılışını protokol üyeleri kurdele kesimiyle hep birlikte gerçekleştirdi. Stantları gezen protokol üyeleri, bazı stantlardan alışveriş de yaptı.

Festival 2 gün boyunca göl kenarında devam edecek. Standlarda, ev tekstilinden, giyime ve aksesuara kadar pek çok ürün satışa sunuluyor.

Share
600 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2