logo

16 Ağustos 2016

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK DAHA: BELEDİYEMATİK

IMG_1428BELEDİYECİLİK HİZMETİ KÜÇÜKÇEKMECELİNİN AYAĞINA GİDİYOR

Küçükçekmece’de Vatandaş Belediyeye Gitmeden Sokağında Vergisini Ödeyecek

Küçükçekmece Belediyesi belediyecilik hizmetini vatandaşın ayağına götürüyor. Küçükçekmeceliler, BelediyeMatik ile vergi ödemesinden, evrak sorgulamaya kadar, her türlü belediyecilik hizmetini belediyeye gitmeden kolayca gerçekleştirebilecek.

İnsana kaliteli hizmeti amaç edinen Küçükçekmece Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Akıllı Hizmet Noktası’ Projesi kapsamında ilçenin farklı yerlerine konumlandırılacak Küçükçekmece Belediyesi BelediyeMatiklerle, Küçükçekmeceli vatandaşlar belediyecilik hizmetlerine hızlıca ulaşarak, işlemlerini belediyeye gitmeden kolayca halledebilecek.

Bir buçuk yıllık bir çalışmanın ürünü olarak Küçükçekmecelinin hayatını kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirilen BelediyeMatikler, ilk etapta alışveriş merkezleri, kültür merkezleri, muhtarlıklar, bilgi evleri gibi 15 farklı noktada hizmet vererek, vatandaşla birçok noktada temas edilmesini sağlayacak.

“YORULMADAN, ZAMAN KAYBETMEDEN MAHALLESİNDE İŞLEMİNİ HALLEDECEK”

Küçükçekmecelilere her zaman kaliteli hizmet vermeyi amaç edindiklerini ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz bu proje ile Küçükçekmecelilerin hayatını kolaylaştırmayı amaçladıklarını kaydederek, “Bizce belediyecilik çözüm demek. Küçükçekmeceliler için en kaliteli hizmeti vermeye çalışıyoruz. Günümüzde zaman çok değerli. Bu uygulama ile vatandaşlarımız yorulmadan, zaman kaybetmeden, mahallesinde, sokağında belediyecilik hizmetlerini bir tık ile halledebilecek” dedi.

‘Küçükçekmece BelediyeMatik’ ile hangi işlemler yapılabilir?

Akıllı hizmet noktasına gelen bir vatandaş belediyeye olan vergi borcunu öğrenebilecek. İsterse döküm fişi alabilecek. Ödeme yapmak isterse kredi kartı veya nakit olarak herhangi bir hizmet bedeli kesilmeksizin ödeme yapabilecek. Vatandaş istek, şikayet ve önerilerini, yazılı, sesli veya görüntülü olarak iletişim merkezine anında bağlanarak ulaştırabilecek.

Ayrıca ön kayıt veya kayıt gerektiren sporcu kaydı, bilgi evi öğrenci kaydı, kültür merkezi kursiyer kaydı, Çanakkale gezisi kaydı gibi belediye organizasyonlarının tamamı için kayıt işlemleri gerçekleştirilecek. Kayıt fişi basılacak. Küçükçekmeceli kolaylıkla Tiyatro sinema ve konser etkinliklerine yer ayırtıp ödemesini yaparak bilet alabilecek. İnternetten aldığı biletin barkodunu okutarak biletini bastırabilecek. Böylelikle gişelerde oluşan uzun kuyrukların önüne geçilmiş olacak.

Eğer Vatandaş Belediyedeki dilekçe veya evrağının hangi aşamada olduğunu merak ediyorsa burada evrak numarasını yazarak hangi aşamada olduğunu kolaylıkla öğrenebilecek. Kent Rehberi ile ilçedeki nöbetçi eczaneden kamu binalarına parklardan meydanlara, hastanelerden okullara kadar her yere bulunduğu noktadan erişim haritasını görebilecek; teknolojik dokunmatik ekran sayesinde harita üzerinde kolaylıkla buralara ulaşabilecek.

Vatandaş BelediyeMatiklerin ekranında yer alan, ‘Bilgilendirme, Nakit Ödeme, Kredi Kartı İle Ödeme, Fiş/Bilet Basma, Barkod Okuma, Resim/Video Çekme’ bölümlerinden de faydalanabilecek.

Share
359 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2