logo

20 Haziran 2015

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ ZABITASI, FIRIN DENETİMİNDE

Küçükçekmece Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayı kapsamında ilçedeki fırınları ve unlu mamül üreticilerini denetledi.2

Ramazan ayı kapsamında denetimlerini sıklaştıran ekipler, fırın ve gıda imalatı yapan işletmelere denetim gerçekleştirdi. Ruhsat ve hijyen denetimlerine tabi tutulan fırınlar ve üreticilerden kurallara uymayan işyerlerine gerekli para cezası kesildi.

“VATANDAŞIN İÇİ RAHAT OLSUN”

Konuşmasında vatandaşın sağlığını çok önemsediklerinin altını çizen Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Ramazan ayında özellikle pide tüketiminin arttığını söyleyerek, denetimlerin süreceğini ve vatandaşın içinin rahat olması için denetimleri sıklaştırdıklarını söyledi.

“RAMAZAN AYI BOYUNCA TÜM İLÇE DENETLENECEK”

Zabıta Müdürlüğü Amiri Celal Akkoç, Ramazan Ayı boyunca denetimlerin süreceğini söyleyerek, “ Mehmet Akif ve Atatürk mahallelerimizde denetim gerçekleştirdik. Ruhsat, hijyen ve fiyat tarifesi üzerinden denetime tabi tuttuğumuz işyerlerinde, gramaj kontrolü de yaptık. Fiyat tarifesi bulunmayan işyerlerine tüketici kanununa göre 6500 tl para cezası kesildi. Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri ise hijyen kurallarına uymayan işletmelerle ilgili zabıt tutarak, denetimlerini tamamladılar” diye konuştu.

 

Share
526 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2