logo

17 Aralık 2015

Küçük Yazarlardan Büyük Eser… -UÇAN KALEMLER KULÜBÜ-

Üretici yazarlar yetiştirmek üzere İstanbul ili Küçükçekmece ilçesinde bulunan Dr. Hulusi Behçet Ortaokulunda başlatılan Uçan Kalemler Kulübü, yazar olma yolunda ortaya çıkan engelleri bir bir ortadan kaldırıp, ülkemizde öncü olabilecek yazarlar yetiştirme yoluna girmiştir. Uçan Kalemler Kulübü üyesi yazarların tamamı 5. ve 6. sınıf öğrencilerinden oluşmaktadır. Bu yaşta yazının büyülü dünyasına adım atan çocuklar, geleceğin yazarları olma yolunda basamakları hızlı adımlarla çıkmayı ve büyük üstatların yolunda ilerlemeyi hedeflemektedir.

IMG_0433Uçan kalemler kulübü kurucusu ve aynı zamanda “Uçan Kalemler Kulübü” kitabının editörü olan Mahmut Turan EKTİREN’in rehberliğinde;  Eren KOLTUK, Enes TOPÇAM, İrem Nur ÇOŞKUN, Miray Ebrar IŞIK ve Semih Eren AY adlı çocuk yazarlar büyük başarıya imza atarak ilk eserlerini ortaya çıkarmanın haklı gururunu yaşamaktadırlar.

15.12.2015 tarihinde Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezinde;  ‘Uçan Kalemler Kulübü’ kitabının tanıtım lansmanı yapıldı.  Dopdolu içeriğe sahip olan bu tanıtım şölenine birbirinden değerli davetliler katılmıştır. Tanıtıma, başta İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Dr. Muammer YILDIZ, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkan Vekili Besim MÜFTÜOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal YILMAZ, BESAM Başkanı-Eğitimci-Yazar Mehmet Nuri Kaynar ve BESAM Başkan Yardımcısı Umut Kaya’nın yanı sıra birçok okul müdürü, öğretmen ve velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşmiştir.

Share
1365 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Küçük Yazarlardan Büyük Eser… -UÇAN KALEMLER KULÜBÜ-” için 2 Yorum

  1. Mecit ay : diyor ki:

    Böyle başarılı öğrencileri keşfeden değerli öğretmenlerimiz ve bu öğrencilerimize destek olan kurum ve kuruluşlara sonsuz teşekürlerimi sunarım

UA-36507442-2