logo

05 Haziran 2015

KÜÇÜK MUCİTLERDEN BİRBİRİNDEN İLGİNÇ PROJELER

4Küçükçekmece Belediyesi Bilgi Evleri Küçük Mucitler Kulübü öğrencileri, 4. Bilim Şenliği’nde birbirinden ilginç proje ve deneylerden oluşan renkli çalışmalarını Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir araya getirdi.

Bilgi Evleri Bilim Şenliği sergisinin açılışına katılan Küçükçekmece Belediyesi Kültür Müdürü Salih Çevik öğrencileri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederek, “İlçemizde Bilgi Evi sayımızı 10’a çıkarttık. Küçükçekmece’de yeni bir nesil bilgiyle yetişiyor. Biz bu yeni nesille 5 yıl sonra Küçükçekmecemizi yeniden inşa edeceğiz. Bilgi evlerimizde kayıtlı 40 bin öğrencimiz var. Bilgi Evlerimiz öğrencilerimizin sadece derslerine yardımcı olmuyor, onları sosyalleştirecek ve geliştirecek projelerle de adından söz ettirmeye devam ediyor. Bu özel sergiye katkı sunan hocalarımıza da teşekkür ederim” diye konuştu.

Açılışta, sergiye katkı sunan öğretmen ve öğrencilere madalyaları ve katılım sertifikaları Kültür Müdürü Salih Çevik ve Bilgi Evleri Genel Koordinatörü Oktay Kurt tarafından verildi.

BİRBİRİNDEN RENKLİ ÇALIŞMALAR YER ALIYOR

Bilim Şenliği sergisi katılımcılar tarafından da yoğun ilgi topladı. 100 adet projeden oluşan sergide, uygulamalı olarak da görülebilecek çalışmalar arasında yer alan Volkan Patlaması en dikkat çeken çalışmalar arasında yer alıyor. Bir yanardağ simülasyonu olan projede, izleyenler minik bir yanardağın patlamasına şahit olurken, Darıca Hayvanat Bahçesi’nin standında yer alan dondurulmuş hayvanlar da miniklerin ilgisini çekti.

Renkli köpük, yanardağ, eğlenceli robotlar, bulmaca hortumlar, dinozor fosili, plazma ve akıl oyunları gibi birbirinden dikkat çekici çalışmalar, 6 Haziran’a dek SKSM’de izlenebilir.

 

Share
245 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2