logo

reklam
06 Nisan 2015

Koza 1 Sitesi Sakinleri de Tapusuna Kavuştu

1Tuzla İstasyon Mahallesi’ndeki Koza 1 Sitesi de, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın planlama çözümü ile tapusuna kavuşan siteler arasında yer aldı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ilçenin planlı gelişimine yönelik çalışmalarında her gün yeni bir müjdeli haber kamuoyuna yansıyor. Tuzla’da yıllardır süregelen, kronikleşmiş sorunları planlama ve sulh yolu ile çözüme kavuşturan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Koza 1 Sitesi sakinlerini de tapusuna kavuşturdu.

IMG_2303

Başkan Yazıcı, Koza 1 Sitesi’nde Tapu Dağıttı

Uzun yıllar sonra tapusuna kavuşan Koza 1 Sitesi sakinleri, bu sevinçli günlerine Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’yı davet etti. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Başkan Yardımcısı Serhan Kural, sitedeki programa katılarak vatandaşlarla bir araya geldi.  Tapularını mütevazi bir sohbet programında alan site sakinleri, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür etti.

10 dönümlük alanda, 6 bloktaki 136 daire ve 4 dükkanın tapularını vatandaşlara tek tek teslim eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Evinin, işyerinin tapusuna sahip olmayan kişi, kendi mülkünde işgalciymiş gibi sürekli rahatsızlık yaşar. Satın aldığı evinin işyerinin tapusuna sahip olmamak, bir ticari yatırımda, alım satımda insanın elini kolunu bağlar. Yaşadığınız, ticaret yaptığınız mekana sahipliğinizi gösteren belgenizin olmaması her zaman rahatsızlık verir. Tapusunu alamayan vatandaşlarımızın neler yaşadığını, bu durumun kişi, aile ve çevresi açısından yaşattığı sorunları çok iyi biliyorum. O yüzden tapu dağıtımlarında farklı duygular yaşıyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Share
210 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2