logo

reklam
06 Mart 2017

KÖYÜMÜZE GERİ DÖNELİM !!!!

Sivil toplum kuruluşları olarak bir ilke imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz karkon olarak.

Karkon Karadeniz Konfederasyonu 2010 yılında 6 ilin federasyonlarının biraraya gelmesi ile kurulan bir sivil toplum kuruluşudur, daha sonra katılımları yükselterek 12 ilin federasyonunu kurumumuza bağlamış olduk.

Amacımız; Karkon Karadeniz illerinin STK larının bir yerde toplamak adına kurulmuş olan üst çatıdır. Karkon, iller arasında kaynaşmayı,tanışmayı,sorunları gidermek adına hizmet etmektedir. Karkon bölgesel olarak Türkiye’de ,Avrupa’da,Balkanlar’da en büyük sivil toplum kuruluşu olma özelliğinide taşımaktadır.Bu önemli ve anlamlı kuruluşta Başkan ve Yönetici olmakta bir o kadar önemlidir. Karkon, karadeniz illeri dışında diğer illerimizle kaynaşmayı benimseyen bir anlayışla her hafta bir ilimizin federasyonunu karkon yönetimi olarak ziyaret etmekteyiz. Karkon Karadeniz Federasyonu genel merkerzi İstanbul’da olmasından dolayı İstanbul’da ki siyasi parti il başkanlarını ve ilçe başkanlarını ayrım gözetmeksizin ziyaretlerde bulunmuştur. İlçe Kaymakanlarını, İlçe Emniyet Müdürlüklerini,Milli Eğitim Müdürlerimiz ve diğer müdürlük ve amirlerimizi zaman zaman ziyaret etmektedir.

Amacımız; Türkiye’de STK ların tüzüklerine göre hareket etmesini sağlamak, önce kendi arasında barışık olmalı,benimsemeli akabinde diğer illerle olan yakınlaşmayı pekiştirmektedir. Karkon Karadeniz Federasyonu olarak Türkiye’de STK ların ilk öncelikleri olan her sivil toplum kuruluşu önce kendi içinde siyasileşmeden sivilleşmeyi benimseyecektir.Karkon bu konuda bayağı yol almaktadır.Karkon Karadeniz Federasyonu yönetimi olarak bir yıldır üzerinde çalıştığımız projelerden ilkini başarmaktan,bununda Türkiye’de STK lar arasında ilk olması özelliğini taşımasından dolayı karkon ailesi olarak mutluyuz. 20 Mart 2017 tarihinde 45 kişilik STK başkanları ile karadeniz ilimize gezilerimiz başlayacaktır. Ziyaretlerimizde İl Valilikleri, Belediye Başkanları,İl Ticaret Oda Başkanlıları,İllerde kurulu Üniversite Rektörlerini topluca ziyaret ederek çalışmaları hakkında kendilerini bigilendirmek olacaktır, tabiki bu illerimizi ziyaret ederken de sivil toplum kuruluşu olarak illerimizin nüfusunun yokolmasından herkesin büyük illere göç etmesinden dolayı çalışmalarımızın olduğunu bu konuda illerdeki yetkililerle fikir alışverişinde bulunacağız.Karkon Türkiyenin en önemli en kalabalık hatta dünyanın başkenti olma özelliğini taşıyan İSTANBUL’da her geçen gün yoğunluğun dahada artmasından dolayı,karadenizde köylerin,beldelerin kapanmasından dolayı terk edilmiş bir hale dönen tabiat güzeli illerimizin,beldelerimizin, köylerimizin yeniden canlanması adına geliştirmiş olduğumuz bir önemli projemiz.Tarım ve Hayvancılık Bakanlığıylada yazışmalar ve görüşmeler üzere her yönüyle STK larda ki işsiz boş üyelerimizin yeniden köylerine dönüşünü sağlamak üzere her ilden en az elli kişinin köylerine geri dönmesini sağlayacak olan haydin köyümüze geri dönelim projesini hayata geçirmek adına karkon yönetimi olarak ülkemizin güzel bölgesi olan karadenizin köylerini yeniden canlandırmak istiyoruz.

Haydin köyümüze geri dönelim projemizde;

1-            Bir aile 2 veya3-4 kişiden oluşuyorsa

2-            A-Her aileye beş sağılı inek bizim oradan uygun olandan

B- Her aileye on tane keçi

C-Her aileye elli tavuk (yumurta için)

d-Her aileye on tane arı kovanı (bal yapmak için )

 

Yukarıda söylediklerimizin tamamı köylerde kendi ahırlarında kendi imkanları ile yapabilecek kişilerden oluşan köye dönüş adı altında kendilerine tahsis edilirlerse ilerleyen aylarda yıllarda bu geri dönüşüm hızla çoğalacaktır. Karkon yönetimi olarak bizler bu konuda illerimizde çalışmalar yaparak dahada etkili olacağız.

 

Projenin gerçekleşmesi halinde büyük şehirlerimizden köylere dönüşler her geçen gün daha da yoğunlaşacaktır. Karkon olarak bu projemiz Tarım ve Köy İşleri Bakanlığımızca onaylanır da gerçekleşirse,boşalan köylerimiz yeniden canlanacak ve yaşanır hale gelecektir.

 

HEP BİRLİKTE…

HAYDİN KÖYÜMÜZE GERİ DÖNELİM

 

Etiketler: » »
Share
56 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2