logo

24 Mayıs 2016

KONYA’DA FUAR HEYECANI BAŞLIYOR!

Anadolu’nun en büyük fuar organizasyonu TİMFED’in destekleri ile açılıyor.

1

Bu yıl 13.sü düzenlenen, inşaat sektörünün beklenen buluşması  KONYA İNŞAAT  FUARI

TİMFED (Tesisat İnşaat Malzemecileri Federasyonu)’nun işbirliği, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası, Mimarlar OdasıKonya Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası  Konya Şubesi, Selçuk Üniversitesi Mühendislik – Mimarlık Fakültesi ve KOSGEB’in destekleri ile düzenlenen KONYA İNŞAAT 2016 13. Yapı, İnşaat Malzemeleri, İş ve İnşaat Makineleri, Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Tesisat ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı, 26 – 29 Mayıs 2016 tarihleri arasında KONYA KENT, KONYA MOBİLYA, DEKORASYON ve KONYA İDEAL EV Fuarları ile eş zamanlı olarak TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde sektörün önemli markalarını yerli ve yabancı ziyaretçiler ile buluşturuyor.

 

“KONYA 80 FARKLI ALANDA ÜRETİM YAPAN SANAYİCİSİ İLE SEKTÖREL BİR MOZAİK…”

Bu sene 25 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayacak olan fuar, Anadolu’nun en büyük fuarı olma özelliğini de koruyor.

KONYA İNŞAAT FUARI 2016’nın işbirlikçilerinden biri olan TİMFED’in,  Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Çelik  Konya, üreticisinin ve satıcısının global alıcılar ile buluşmasını gerektiren bir lokasyona ve yeterli alt yapıya sahip. Fuarlar ülkelere, şehirlere, ekonomilere ciddi destek verir. Önemi çok büyük organizasyon olan fuarlar, gelişmeleri de beraberinde getirir. Konya 80 değişik alanda üretim yapan sanayicisi ile aslında sektörel bir mozaik. Anadolu’nun ortasında bulunan coğrafi konumu ve iç dinamikleri ile olgunlaşan  sanayisinin geldiği noktada, Türkiye ekonomisindeki yeri  yadırganamaz.  Konya’da yıllardır büyük emeklerle düzenlenen fuarların neticelerini  başarılı bir şekilde alıyoruz. Böylesine önemli bir sektöre yönelik düzenlediğimiz fuarlar, başta Konya olmak üzere tüm bölge ekonomisi  yatırımları için olumlu katkılar sağlayacaktır. Anadolu’nun üretim üssü Konya, kentsel yaşam anlamında da ülkemizin örnek alınabilecek illerinin başında gelmektedir. ‘’dedi.

 

TİMFED HAKKINDA

TİMFED, inşaat malzemecilerinin gücünü birleştirmek adına oluşturulan bölgesel sivil toplum kuruluşlarını bir çatı altında toplamayı ve örgütlenmeyi sağlayarak, sektörde birlik sağlamayı amaç edinmiştir. TİMFED bu doğrultuda, TİMKODER Kurucu üyelerinden TOBBBaşkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşvik ve destekleri ile TİMDER Başkanlığı’nda bir federasyon kurulması kararı sonucu 2007 tarihinde kurulmuştur.

RAKAMLARLA KONYA İNŞAAT FUARI

Fuar 60 bin m2 kapalı, 20 bin m2 açık  alanda gerçekleştirilmektedir. Geçtiğimiz yıl 8 ülkeden ve 33 ilden 19.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan KONYA İNŞAAT FUARI, Anadolu’nun en büyük fuarıdır. Ziyaretçilerinin %70’i karar vermeye yetkili  sektör yöneticisi, satış pazarlama uzmanı, AR-GE ve teknik profesyonellerden oluşmaktadır. Ziyaretçilerin %75’i fuar ve etkinliklerden memnun olduğunu belirtmiştir.

 

Share
279 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2