logo

30 Temmuz 2016

Köln,Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi’ne Hazır

miting köln

Darbeye Karşı Demokrasi Platformu’nun Almanya’da düzenleyeceği ‘Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi’ yarın  (Pazar) Köln kentinde saat 15:00’de başlayacak.

Almanya’da yarın düzenlenecek mitinge 30000 vatandaşımızın katılması bekleniyor. Köln’de yaklaşık 100 derneğin destek verdiği Darbeye Karşı Demokrasi Platformu’nun saat 15.00’te Deutzer Werft’te düzenleyeceği mitinge, Almanya’nın çeşitli şehirlerinin yanı sıra Avrupa’nın diğer ülkelerinden de geniş katılımın olması bekleniyor.

Alman Polisi Miting için olağanüstü tedbirler aldı. Köln emniyet müdürü de yaklaşık Juergen Mathies yaptığı açıklamada:” Biz her türlü şiddet gösterisi için hazırız” ifadelerini kullandı. Emniyet müdürünün verdiği bilgelere göre miting de 2300 polisin ve 8 toma aracı hazır bulundurulacak.köln

Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi’nin gerçekleşeceği saatlerde karşı mitingler de yapılacak. Miting düzenleyecek dört farklı gruptan biri aşırı sağcı Pro NRW Partisi. Polis yetkilileri olası şiddet durumuna karşı her tür tedbiri aldıklarını ifade ediyorlar.

MERCEKHABER GAZETESİ DIŞ SERVİS

Etiketler:
Share
584 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2