logo

01 Temmuz 2016

KIZILAY’IN BAYRAMLIKLARI YOLA ÇIKTI

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı’nın hazırladığı bayramlıklar, İstanbul’daki yetim ve öksüzlere ulaştırılmak üzere yola çıktı.7497fdfb-bfc0-4302-b865-74301ae4e889

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı her yıl olduğu gibi bu yıl da yetim ve öksüzlerin çifte bayram sevinci yaşaması için bayramlık kıyafetler hazırladı. İstanbul’un 39 ilçesini kapsayan çalışmada, 7-16 yaş aralığındaki 1000 çocuk bayramı yeni kıyafetleri ile karşılayacak.

Hayırsever iş adamlarının desteği ile hazırlanan hediye paketleri, aynı anda kargoya verilerek ailelere ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı. Hediye paketlerinin içinde yaş gruplarına ve cinsiyetlerine göre hazırlanan; gömlek, pantolon, tshirt ve çorap yer alıyor.

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanı İlhami Yıldırım, “Kızılayımız yüzyıllardır dünya üzerinde ihtiyacı olan herkese yardım ediyor. Adımız daha çok doğal afet ve acil durumlarda anılsa da biz yeryüzünde ihtiyacı olan herkese yardım eli uzatmayı amaç edinen bir derneğiz. Bu amaçlarımız arasında çocuklara bayram sevinci yaşatmak da var. Yıllardır devam eden bu çalışmalarımızla yüzlerce çocuğun arife gecesi mutlu uyuduğunu, sabah sevinçle bayramlıklarını giydiklerini bilmek bizleri de mutlu ediyor,” dedi.

Share
326 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2