logo

24 Mart 2016

KİTAPLARINIZI DOST ELLERE TESLİM EDİN

 

20Beylikdüzü Belediyesi’nin sosyal yardımlaşma maksadıyla açtığı Dost Eller Mağazası yenilendi. Daha modern, geniş ve ferah bir alana kavuşan yere bir de kitaplık bölümü eklendi. Vatandaşlar, Dost Eller Mağazası’na böylelikle giysi ve çeşitli eşyaların yanı sıra kitap bağışında da bulunabilecek.

 

Giyim ve ev tekstili alanında çeşitli ürünlerin sergilenerek, ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırılmasının amaçlandığı Beylikdüzü Belediyesi Dost Eller Mağazası’nda birçok yenilik mevcut. Öncelikle bakım ve onarım uygulamalarından geçen mağazanın alışveriş bölümü büyüdü. Erkek, bayan ve çocuk giyim, züccaciye, gelinlik ve abiye odası olarak çeşitli bölümlere ayrılan mağaza; ihtiyaç sahibi ailelere yenilenmiş hali ile hizmet vermeye devam ediyor.

 

Kitaplar, Dost Ellere Gelsin

 

Mekanın genişleyip, modern ve ferah bir görüntüye kavuştuğu Dost Eller Mağazası’na son olarak kitaplık bölümü de geldi. Roman, şiir,  araştırma, tarih, edebiyat, ansiklopedi, deneme, biyografi, üniversiteye hazırlık gibi her çeşit kitabın yer alabileceği kitaplık bölümü, duyarlı vatandaşlardan gelecek kitap bağışlarını bekliyor.

 

Bağışta Bulunmak İçin Ne Yapmalı?

 

Dost Eller Mağazası’na bağışta bulunmak isteyen ve detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, başvurularını 0212 880 61 00 no’lu telefon ve 444 09 39 No’lu Çağrı Merkezi’ni arayarak yapabilirler. Bağışçılar, merkeze gelerek direk bağış yapacak malzemeleri kayıt usulü ile teslim edebilirler. Vatandaşın mağazaya getiremeyecek boyuttaki büyük ev gereçlerini ise belediye yetkilileri, randevu alarak evlerden eşyaların alınmasını sağlıyorlar.

 

İhtiyaç sahibi kişiler ise belirli bir sınır dahilinde kayıt sistemi ile kendilerine uygun olan giysi ve gereçleri temin edebiliyor. 2015 yılı itibari ile 6,187 kişiye Dost Eller Mağazası’ndan giyim ve ev tekstili ürünleri verildi. 812 aileye ev eşyası yardımı yapıldı. 2016 yılında ise 410 vatandaş Dost Eller Mağazası’ndan yararlandı.
ADRES: Gürpınar Mah. Adnan Menderes Cad. No: 17/C SitelerUyum Market Üstü Beylikdüzü/Istanbul

Share
273 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2