logo

13 Ekim 2015

“KIRMIZI SEDİR”DE ÇOCUK-YAZAR BULUŞMALARI BAŞLIYOR

TURABİBABA KÜTÜPHANESİ’NDE YAZAR-ÇOCUK SOHBETLERİ

4ÇOCUKLAR VE YAZARLAR TÜRABİBABA KÜTÜPHANESİ’NDE BULUŞUYOR

Beyoğlu-Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi’nde geleneksel “Kırmızı Sedir Söyleşileri” çocuk kitapları yazarları ve çocukları buluşturmaya devam ediyor. Okur-yazar buluşmaları çocuklara okuma sevgisi aşılarken çocuklar okudukları kitapların yazarlarıyla samimi sohbetlere tutuşuyor.

Beyoğlu Belediyesi Turabibaba Kütüphanesi’nde bu yıl yedincisi düzenlenen “Kırmızı Sedir Söyleşileri” ilçede yaşayan öğrenciler ve çocuk kitabı yazarlarını bir araya getiriyor. Yeni sezona 22 Ekim Perşembe günü gerçekleştirilecek söyleşiyle başlayacak olan yazar-çocuk buluşmalarında yazarlar tarafından 7 – 14 yaş grubu öğrencilere erken yaşta kitap sevgisi aşılanıyor.

YAZARLAR ÇOCUKLARA KİTAP SEVGİSİ AŞILIYOR

Çocuklarda, Kütüphane kullanma alışkanlığı ve kitap okuma bilinci edindirmek amacı ile düzenlenen çocuk-yazar buluşmaları, 6 sezondur Turabibaba ve 2 sezondur Okmeydanı Kütüphanelerinde “Kırmızı Sedir Söyleşileri” ismiyle keyifli sohbetlere sahne oluyor. Öğrencilerin okudukları kitaplar hakkındaki tüm soruları, yazarlar tarafından içtenlikle cevaplanıyor.

BUGÜNE KADAR BİNLERCE ÇOCUK YAZARLARLA BULUŞTU

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın çocuklara armağanı olan kitaplarını okuyan öğrenciler, alanlarında başarılarını kanıtlamış yazarlar, çizerlerle girdikleri söyleşilerde okumaya teşvik ediliyor. 2010 yılında Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ın isteğiyle başlayan söyleşiler bugüne kadar binlerce çocuğu Sunay Akın, Gülten Dayıoğlu, Salih Memecan gibi pek çok önemli yazarla buluşturdu. Her ay üç önemli yazarı çocuklarla buluşturan söyleşiler Haziran ayının sonuna kadar devam edecek.

Share
437 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2