logo

15 Ocak 2016

KİM HAYIRDA YARIŞIYOR

kjjkjkjHayırsever ve İhtiyaç Sahipleri ‘KİM’ çatısı altında birleşiyor. Küçükçekmece Belediyesi, hayırseverlerle yardıma muhtaç kimseleri KİM (Küçükçekmece İyilik Merkezi) çatısı altında bir araya getiriyor.

 

Küçükçekmece Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışından hareketle ilçedeki yüzlerce ihtiyaç sahibine yardım eli uzatıyor. Bu kapsamda, ilçe sakinleri kullanmaktan vazgeçtiği, kullanılabilir durumdaki kıyafetleri Küçükçekmece İyilik Merkezi’ne bağışlıyor. Merkezin giyim mağazasında depolanan kıyafetler, hijyen ve temizliği sağlandıktan sonra ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.


“VATANDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİM”

Küçükçekmeceli hayırsever vatandaşlara hassasiyetlerinden ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Küçükçekmece’de ihtiyaç sahibi vatandaşları tespit ederek, yardım eli uzatmaya devam ediyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız ve kurumlarımız da bizi yalnız bırakmıyor. Küçükçekmece Belediyesi 2015 yılında 2781 vatandaşımıza giyim yardımında bulundu. Yabancı uyruklu 383 kişinin de giyim ihtiyacına cevap verildi” diye konuştu.

 

GİYİM, GIDA, BAKIM, PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLİYOR

 

Küçükçekmece İyilik Merkezi, ilçede ağır ekonomik koşullar altında hayatlarını devam ettirmeye çalışan ihtiyaç sahibi kimselere yalnızca giyim değil, gıda, ev eşyası, sıcak yemek, yaşlı -engelli kişisel bakım hizmetleri, psikolojik danışmanlık hizmetleri de sunuyor.

 

Yardımlardan faydalanmak isteyen ihtiyaç sahipleri, ilçede İstasyon Mahallesi’nde hizmet veren Küçükçekmece İyilik Merkezi’ne başvuruda bulunabiliyor. Yardımlar sosyal incelemelerin ardından ailelere ulaştırılıyor. Sosyal inceleme raporları doğrultusunda da aylık 1200-1500 erzak, yıllık olarak da 20.000 erzak ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

Share
201 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2