logo

14 Temmuz 2016

KERİMOĞLU,”ÖMER’DEN HIZLISI RUS BALIKLARI”

2Fransa’da yapılan Dünya Gençler Paletli Yüzme Yarışmaları’nda 100 metrede dünya şampiyonu, 50 metre su üstü ve 50 metre dipte dünya üçüncüsü olarak ülkemize 3 madalya kazandıran Ömer Faruk Saydam, milli takım antrenörü ve kulüp başkanı Reşit Çevir ve ailesiyle kendisini her zaman destek olan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nu ziyaret etti.

 

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da Bakırköy Su Sporları Kulübü sporcusu Saydam’a bir adet antrenman ve bir adet de yarışmalarda kullanmak üzere 2 palet hediye etti.

 

Paletli yüzmede dünyanın en iyisi olan Rus sporcuları geride bırakarak Bakırköy’e ve ülkemize dünya şampiyonu olan Ömer Faruk Saydam’ı kutlayan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ziyarette duygularını şu şekilde ifade etti: “Ömer Faruk, ülkemizde paletli yüzme ve diğer sporları yapan tüm sporculara rol model olmuştur. Çalışmasıyla ve spor disipliniyle , dünyanın en iyisi Rus sporcuları de geride bırakarak altın madalyaya uzanması kendisine destek veren biz yerel yöneticileri de gururlandırmıştır. Şu anda Ömer’den hızlısı sadece Rus balıklarıdır. Ayrıca elde edilen dünya şampiyonluğu paletli yüzmede alınan ilk dünya şampiyonluğudur. Bakırköy’ün geriden gelen sporcularla artık dünyada iddialı olması bizleri ayrıca sevindiriyor. Toplumumuzda ağır depresyon hali var ve bu tür başarılara susamıştık. Ben; bir kez daha tüm spor branşlarıyla uğraşan sporculara motivasyon kaynağı olduğu için kendisini ve emek veren antrenörleri ile ailesini kutluyorum. Yerel yönetim olarak desteğimizi her zaman sürdürmeye devam edeceğiz.”

 

Milli sporcu Ömer Faruk Saydam da okul günlerinde sabahları saat 05.30’da havuza giderek antrenman yaptığını, okul bitiminde yine soluğu havuzda aldığını, bazı günler günde 4-5 saat uyku ile idare ettiğini ama çabasının karşılığında dünya şampiyonu olmasından dolayı çok mutlu olduğunu ve büyükler kategorisinde de aynı başarıyı yakalamak için çok çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Share
388 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2