logo

18 Nisan 2016

KENYA GAZETECİ HEYETİ BYEGM’DE

Dünya İnsani Zirvesi ön tanıtım faaliyetleri kapsamında TİKA koordinasyonuyla Türkiye’ye gelen Kenya Gazeteci Heyeti Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti.BYGM

BYEGM Genel Müdür Yardımcısı İsmail Mansur Özdemir tarafından kabul edilen uluslararası basın mensupları, Dünya İnsani Zirvesi çalışmaları hakkında bilgi aldı. Dünya İnsani Zirvesi’nin Türkiye’nin insani yardımlar konusunda yürüttüğü çalışmaların dünyaya duyurulması için bir fırsat olduğunu söyleyen Özdemir, “Barışı var etmek için verdiğimiz emek herkes tarafından daha net görülebilecektir.” dedi. Türkiye olarak Afrika’ya yönelik insani yardımlar, kalkınma yardımları ve Türkiye bursları faaliyetlerinden bahseden Özdemir BYEGM tarafından 2. Afrika-Türkiye Medya Forumu’nun düzenleneceği müjdesini verdi.

Ankara, Gaziantep ve İstanbul’da kamu diplomasisi faaliyeti yürüten kurumları ziyaret eden TİKA gazeteci heyeti, Dünya İnsani Zirvesi hakkında faaliyet yürüten kurumların çalışmalarını da yerinde görme fırsatı elde ediyor.

Share
307 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2