logo

11 Mayıs 2015

KEDİLERİN ARTIK EVLERİ VAR

10Beylikdüzü’ndeki sokak kedilerinin yaşam standardını artırmayı hedefleyen Beylikdüzü Belediyesi Veterinerlik Müdürlüğü yetkilileri, ilginç bir projeye imza attı. Kullanılmayan eski ahşap seçim sandıklarını küçük kedi evlerine dönüştüren çalışanlar, kedi evlerini sitelere dağıtmaya başladı. Sokak köşelerinden yerleşik hayata geçen, kedi evlerinin küçük ev sahipleri de uygulamadan oldukça memnun.

Beylikdüzü’ndeki sokak kedilerinin bina içlerine girmesini önlemek ve belirli noktalarda toplanmasını sağlamak amacıyla Beylikdüzü Belediyesi yeni kedi evi projesi geliştirdi. Kullanılmayan eski ahşap seçim sandıklarını tadilattan geçirerek kedi evine dönüştüren belediye çalışanları, kedi evinin çatısını da yine belediyede atıl durumda olan dolap kapakları ve tahta parçalarından yaptıklarını dile getirdi.

Evlerin Çatı Katı da Var

Veteriner İşleri Müdürlüğü çalışanları, çevre şartlarının ve özellikle köpeklerin kedilere zarar vermemesi için kedi evi girişlerinin dar yapıldığını belirtti. Kedilerin rahat edebilmesi için gerekli tüm konforu da düşünen ekipler, giriş ve çatı katı olarak oluşturulan kedi evlerini boyayarak sitelerde sokak kedilerinin hizmetine sundu.

İlçe içerisinde talep eden sitelere bu kedi evlerini ulaştırdıklarını söyleyen yetkililer, site yöneticilerinden kedilerin beslenmesi, temizliği ve sağlık kontrollerinin yaptırılması konusunda kendilerine destek olmalarını istediklerini ifade etti. Kedilerin seçim sandığını evi gibi gördüğünü fark eden çevredeki vatandaşlar da ”Kedi sandığa girdi” diyerek espri yaptı. Vatandaşlar, uygulamaları beğendiklerini dile getirdi.

Share
441 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2