logo

reklam
27 Mayıs 2016

KAZLIÇEŞME,ABAY ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞİİR ve ŞARKI ŞÖLENİNDE COŞTURDU!…!…

5Zeytinburnu Kazlıçeşme Abay Ortaokulu öğrencilerinin Kültür ve Sanat Merkezindeki “Şiir ve Şarkı Kervanı “görülmeye değerdi!…

Kazlıçeşme Kültür ve Sanat Merkezindeki “Şiir ve Şarkı şöleninin sunuculuk görevlerini öğrencilerden Sudenur HAMAMCI ve Bedirhan DEMİR’in yaptıkları gece,saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Zeytinburnu Kazlıçeşme Abay Ortaokulu Müdürü Gülsüm ÇINAR günün  anlamını belirten anlamlı bir konuşmasının ardından proğram ,öğrencilerin birbiri ardına okuduğu  ünlü şiirlerle coşkulu bir şekilde başladı.

Şiir söylevleri olan birinci bölümde öğrenciler, Atilla İLHAN’nın ” Aysel, Git Başımdan ”  ,Nazım HİKMET’in ” Hoşgeldin ” ,  Cemal SÜREYYA’nın ” Sevgilim Bir Günün ” ,Cemal SÜREYYA ve Ümit Yaşar OĞUZCAN’ın ” Aşkımızın Son Çarşambası ve Çarşamba Günleri ”  , Ümit Yaşar OĞUZCAN’ın ” Beşinci Mektup ” , Orhan Veli KANIK’ın ” Anlatamıyorum “, Edip CANSEVER’in ” Gül Kokuyorsun ” , Necip Fazıl KISAKÜREK’in ” Bekleyen ve Beklenen ” .Atilla İLHAN’ın ” Ben Sana Mecburum ”  , Cemal SÜREYYA’nın ” İki Kalp ” ,Özdemir ASAF’ın ” Seni Saklayacağım ” , Özdemir ASAF’ın ” Eskisi Kadar Özlemiyorum Seni ”  ve  ” Lavinia ” , Can YÜCEL’in ” Özledim Seni ” , Can YÜCEL’in ” Yaşamak Zamanı” adlı şiirlerinin, her biri ayrı  öğrenci  tarafından okunarak izleyenlerin takdirini kazandılar..

4

Eğitim çalışmalarına daima destek veren duayen gazeteci Mehmet ALPAY’da, Kendi yazdığı  ” Her şeyi Unutursun Her şeyi ” isimli şiirini gözyaşları içinde okuyarak izleyicileri bambaşka bir duygu dünyasına sürükleyerek şölenin  şiir bölümüne noktayı koydu.“

Şölenin ikinci periyodunda ise şarkı resitali vardı. Müzik Öğretmeni Figen DOĞRU, Ahmet TURAN ve Murat LEBUT ve öğrencileri izleyicileri bir başka görselliğe sürüklediler. 56 öğrenci gitarları, kemanları ve flütleri ile sahne aldı.Bethoven’nin Piyano Sonatı, 9’uncu Senfoni, 40’ıncı senfoni, Hababam Sınıfı , Selvi Boylum Al Yazmalım, Karaip Korsanları gösterimleri yanısıra ses, müzikal ve perde yansıtmaları ilgiyle izlenildi. Bireysel performaslarda Almina BERÇİN piyano, Melike AKSAN piyano ve Şehriban MANSUR sazı ile yerlerini aldılar. Sözlü eserler olarak  ” Özgürlük ” -” Divane Aşık Gibi ” ” Eyletme Beni ” –  ” Sevdan Olmasa ” -” Söyle Canım ” ” Seveceğim ”  ” Sev Kardeşim ” -” Düşler Sokağı ” – Athena’nın ” Ben Böyleyim ” isimli eserleri,  Esra ERBİL’in ” Andımız ” konumlu okul söyleviyle final yapıldı.

Etkinliği izlemeye gelen, Gökalp Muhtarı Celal ERTUĞRUL, Zeytinburnu  CHP İlçe Başkan Yardımcısı Derya AKKILIÇ, İhsan Mermerci Liselileri Derneği Başkanı Saadettin SÖKMEN ve eski başkan Kemal DOĞAN, Zeytinburnu Çevre,Kültür ve Turizm Derneği  (ZEYÇED ) Başkanı Ali GÜNDÜZ, Kızılay Zeytinburnu Kadın Kolları’ndan ve de Abay İlkokulu döneminde Okul Aile Birliği Başkanlığı yapan Seviye AŞIR, öğretmenler , veliler ve diğer davetliler tarafından tüm öğrenciler ve emeği geçenleri dakikalarca ayakta alkışladılar.

400 ‘ü aşkın izleyicinin, öğrencilerin gösterilerini heyecanla izledikleri  gecede,Kazlıçeşme Abay Ortaokulu  Müdürü Gülsüm ÇINAR,muhteşem gecenin hazırlanmasındaki gayretlerinden dolayı ,Türkçe Öğretmeni Merve KEŞAT, Müzik Öğretmenleri Figen DOĞRU, Ahmet TURAN ve Murat LEBUT’a günün anısı için çiçek şeklinde yapılmış plaketler sundu.

Share
478 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2