logo

06 Mart 2016

KAZ ETİ FESTİVALİ’NDE 10 BİN KİŞİYE KAZ ETİ

3BİNLERCE KİŞİ KAZ ETİ FESTİVALİ’NDE BULUŞTU

 

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK DAHA

 

Türkiye’de ilk defa Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen, kültürel değerler ve yöresel lezzetlerin yaşatılması adına büyük anlam ifade eden ‘’Kaz Eti Festivali’’ binlerce vatandaşın katılımıyla Halkalı Meydan’da gerçekleşti.

Festivale, Küçükçekmece İlçe Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İlçe Müftüsü Mustafa Temel, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı.

 

“TÜRKİYE’DE BİR İLK YAŞATMAK İSTEDİK’’

 

Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, ‘’Türkiye’de bir ilk yaşatmak istedik. Kaz Eti Festivali’nde sizlerle bir araya geldik. İlçemizde Karslı, Ardahanlı ve Iğdırlı birçok vatandaşımız var. Onların da kendi kültürlerine bir yolculuk yapmasını arzu ettik. Birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz hiçbir zaman bozulmasın. Bizlerin çocukları yetim kalmasın diye kendi çocuklarını yetim bırakan askerlerimizi, polislerimizi ve bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Türkiye’yi acılara ve karanlıklara mahkûm etmek isteyen kişiler bilsinler ki ülkemizdeki birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe asla engel olamayacaklar’’ diyerek vatandaşlara teşekkür etti.

 

“KÜÇÜKÇEKMECE’DE DEĞERLERİMİZİ VE KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞIYORUZ’’
Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya ise “Bizler Kars, Ardahan ve Iğdır’dan, Edirne’ye kadar hepimiz kardeşiz. Bu birliğimiz ve beraberliğimiz bunun işaretidir. Bizler tüm Dünya’ya sesleniyoruz: Bizim kardeşliğimizi, birliğimizi bütünlüğümüzü bozmaya gücünüz yetmeyecektir. Bu tür organizasyonlar Küçükçekmece’de değerlerimizi ve kültürümüzü yaşatıyor. Bu programdan dolayı Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e ve bütün ekibine çok teşekkür ediyorum’’dedi.

 

10 BİN KİŞİYE KAZ ETİ DAĞITILDI
Festivalde, protokol üyeleri tarafından vatandaşlara kaz eti ve pilav ikram edilirken, oyun parkları, yüz boyaması da çocuklar tarafından büyük ilgi gördü. Ayrıca, Küçükçekmece Belediyesi tarafından festival boyunca 10 bin kişiye kaz eti dağıtıldı.

 

FESTİVALDE KEYİFLİ DAKİKALAR YAŞADILAR

 

Festivalde, Türk Halk Ozanı Aşık Maksut Feryadi, Kafkas sanatçısı Metin Güngör ve Ardahan Yöresi Sercan Saz Ekibi sahne alırken, Kafkas Halk Oyunları Ekibi de gösterilerini sergilediler. Vatandaşlar konser boyunca yöresel oyunlarını oynayarak keyifli dakikalar geçirdi.

Share
515 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2