logo

09 Mayıs 2015

KAVAKLI SAHİLİ YAZA HAZIRLANIYOR

114 km’lik kıyı şeridine sahip olan Beylikdüzü’nde özellikle Kavaklı Sahili için çalışmalar hızlandırılmış durumda. Atıl durumdan çıkarılan ve yaza hazırlanan Kavaklı Sahili, Beylikdüzü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yoğun çalışmaları neticesinde günden güne dönüşüyor. Sahil Mahallesi Ak Toprak Mevkii’nde 3 bin m2’lik alana yapılan 2500 kişilik amfi tiyatroda ise süratle sona yaklaşılıyor.

 

2015 yılı, Beylikdüzü sahillerinin güzelleştirildiği ve geliştirildiği bir yıl olarak ön plana çıkıyor. Kavaklı Sahili’ni nitelikli hale getirerek vatandaşların hizmetine sunmak için projelendiren Beylikdüzü Belediyesi, 80 bin m2 alana yayılacak tam 8 etap ile sahili bir çekim noktası haline getirecek.

 

Amfi Tiyatro Hızla Tamamlanıyor

 

Çalışmaların hızla devam ettiği Sahil Mahallesi Ak Toprak Mevkii’ne yapılan 2500 kişilik Amfi Tiyatro yapımı da aralıksız sürüyor.  11 bin m2 alanı kaplayan bölge, sosyal birçok olanak da sunacak. Denize karşı seyir imkanı sunan 1 ve 2. Etap alanına yürüyüş yolu yapıldı, kent mobilyaları kuruldu, sulama ve elektrik tesisatı yapıldı, çimlendirme ve palmiye ağaçları ile daha yeşil bir görünüm oluşturuldu. Etapta ayrıca voleybol sahası, bisiklet parkı ve kiralama, oturma ve dinlenme alanları da yapılacak.

 

Çalışmalar, Etap Etap İlerliyor

 

2015 yılı içerisinde tamamlanması planlanan Amfi Tiyatro etabında,  geniş bir sahnenin yanı sıra yeme içme alanları da olacak. Düzenlenecek plaj imkanı ile vatandaşlar denize girebilecek. Kavaklı Sahil projesi kapsamında ayrıca mini meydan, çocuk oyun alanı ve seyir terasından oluşan yaklaşık 5 bin m2’lik 3. Etap; 5 bin m2 alanda ışınsal seyir terasının bulunacağı 4. Etap; 4 bin m2 çim teraslı 5. Etap; otopark, araç, bisiklet ve yaya yürüyüş yollarının oluşturulacağı 6. Etap; yaklaşık 8 bin m2’lik alanda yapılacak Deniz Feneri Tepesi’nin yer alacağı 7. Etap ve son olarak 20 bin m2 çim meydanda piknik alanı imkanı sunan 8. Etap yer alıyor.

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, sağlayacağı peyzaj düzenlemeleri ile de denizin yeşil ile buluştuğu bir ortamda Beylikdüzü halkına şahane bir seyir sunmuş olacak.

 

Share
541 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2