logo

reklam
05 Mayıs 2017

KARTAL’DA ENGELLİLER HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

Kartal Belediyesi, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da toplumda farkındalık yaratmak amacıyla bir dizi etkinlik düzenliyor.

FARKINDALIK PROGRAMI VE PANEL

Engelliler Haftası dolayısıyla; 11 Mayıs Perşembe günü saat: 13.00’da Kartal Belediyesi ve Gedik Üniversitesi işbirliğiyle Kartal Meydanı’nda “Farkındalık” programı gerçekleştirilecek. Bu programın ardından saat: 15.30’da Kartal Belediyesi Ekolojik Eğitim Çadırı’nda “Toplumda Engellilik Algısı ve Engelli Hakları” konulu bir panel düzenlenecek. Türk Dili Uzmanı–Halkbilimci Menderes Çınaroğlu’nun moderatörlüğünde yapılacak olan panelde; Türkiye Sakatlar Derneği Başkan Yardımcısı Turhan Hançerli, Sosyoloji Mezunları Derneği (SOMDER) Üyesi–Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Suna Yılmaz, Kartal Belediyesi Engelliler Koordinasyon Şefi Özgür Uğur konuşmacı olarak yer alacak.

ENGELSİZ KARTAL YÜRÜYÜŞÜ

Kartal Belediyesi’nin Engelliler Haftası etkinlikleri, 12 Mayıs Cuma günü Kartal Belediyesi’nin her yıl düzenlediği “Engelsiz Kartal Yürüyüşü” ile devam edecek. Yürüyüş, saat 14.00’da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi önünden başlayacak. Kartal’da engelliler için birçok projeyi hayata geçiren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün, ilçede yaşayan engelli vatandaşlar ve ailelerinin katılımıyla gerçekleşecek yürüyüş, Kartal Meydanı’na kadar devam edecek.

SUZAN KARDEŞ KONSERİ

Engelsiz Kartal Yürüyüşü’nün ardından Kartal Meydanı’nda saat 14.45’te Tomurcuk Kooperatifi Özel Eğitim Merkezi, halk oyunları gösterisi sunacak. Etkinlik kapsamında saat 15.00’da Agon Dans Grubu’nun gösterisinin ardından saat 15.30’da sahne alacak olan Suzan Kardeş, sevilen şarkılarını Kartallılar için seslendirecek.

 

Share
59 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2