logo

reklam
05 Aralık 2015

KARTAL’DA ÇÖP EV TEMİZLENDİ

no6Kartal Cevizli Mahallesi’nde bulunan bir evden pis kokular gelmesi üzerine mahalle sakinleri,  her türlü istek, öneri ve şikâyetleri değerlendiren “Mavi Masa”yı arayarak şikâyette bulundu. Gelen şikâyet üzerine harekete geçen Kartal Belediyesi Zabıta ekipleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, çevre sağlığına zarar verecek duruma gelen ve içerisine yığılan çöplerden yaşanmaz hale gelen evi boşalttı.

 

Çöp eve dönüşen dairenin etrafında incelemeler yapıp, gerekli prosedürleri yerine getirdikten sonra çalışmaları başlatan Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, polis ve zabıta ekipleri gözetiminde söz konusu evden çöp ve eski eşyaları boşaltarak dezenfekte etti. Kaymakamlık tarafından gerekli izinlerin alındığı evden; kullanılamayacak halde kıyafetler, yırtılmış halılar, karton kutular, şişeler, naylon poşetler, yemek artıkları, dökülmüş mobilyalar ile birlikte yaklaşık 3 kamyon çöp ve eski eşya çıktı.

 

Atıklar ve çöplerden dolayı yaşanmaz hale gelen çöp evin, etrafa dayanılmaz bir koku yaydığını,  temizlenmesinin mahalle adına önemli olduğunu belirten mahalle sakinleri de şikâyetlerine yanıt verdikleri için Kartal Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Share
287 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2