logo

16 Nisan 2015

KARTAL ZARALILAR DERNEĞİ’NDE BELEDİYE ÇALIŞMALARI ANLATILDI

IMG_2305Kartal Belediyesi dernekler ve sivil toplum kuruluşlarına yaptığı ziyaretleri sürdürüyor. Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer dernek ziyaretlerine devam ediyor. Kartal Anadolu Yakası Zaralılar Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nde Kartal Belediyesi çalışmalarını anlattı.

Kartal Anadolu Yakası Zaralılar Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Kasım Duran, derneklerinin farklı alanlarda etkinlikler düzenlediklerini belirtti. TEMA’nın bir sunumunun da toplantıda gerçekleşeceğini söyledi ve “Kartal Belediyesi çalışmalarını Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer’den birlikte dinleme şansımız olacak.” dedi. TEMA gönüllüsü Zuhal Poyraz Solmazoğlu toprağın yok oluşu üzerine bir sunum gerçekleştirdi ve ülke genelinde toprak ile su konusunda yapılması gerekenlerle ilgili düşüncelerini aktardı.

 

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Fethi Gürer’de ilçe belediyesi ile anakent belediyesi görevlerini anlatarak konuşmasına başladı. İski-Ayedaş gibi kuruluşların sokak aralarında yaptığı kazılar sonrası o yoldaki bozulan alanın büyükşehir belediyesi tarafından onarılması gerektiğini söyleyen Gürer, ana arter olarak tanımlanan caddelerin, ulaşımın ve hayvan barınaklarının yasal olarak büyükşehir tarafından yapılması gerektiğini söyledi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz döneminde uygulanan 230 projeden örnekler veren Gürer; sosyal yardımlar, kadınların meslek edinmeleri, halıcılık ve aşçılık kursu, Gönül Çarşısı, sağlıklı sünnet gibi uygulamalardan söz etti. Uyuşturucu, sosyal medya bağımlılığı, kitap okumayı teşvik, kadınların sorunları ile ilgili düzenlenen panellerden örneklerde veren Gürer, Kartal’da deprem dönüşümü ile kurtarılan kişi sayısının 18 bine ulaştığını ve Belediye Başkanı Altınok Öz sayesinde örnek bir proje çalışması olarak uygulamanın devam ettiğini ifade etti. Kartal’da yeşil alanların iki kat artırıldığını da vurgulayan Gürer, “Engelli, çocuk, gençlik, kadın için yaptıklarımıza yeni projelerde ekliyoruz. 1 olan kreş sayısını Başkanımız Altınok Öz 11 yaptı. Kartal’da Kartallı Kazım Meydanı’nın önceki halini bir hatırlayın. Bugün orada bir meydanımız var. Sırada Cevizli ve Uğur Mumcu Meydanları ile ilgili hazırlanan projelerin uygulaması var.” dedi. CHP Gümüşpınar Mahalle Sorumlusu Ümit Kaplan’ın da yaşgününe rasgelen toplantıda Kasım Duran Kaplan için sürpriz doğum günü pastası da katılanların alkışları ile karşılandı.

 

Share
403 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2