logo

28 Kasım 2015

KARTAL BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİ

lKartal Belediyesi Başkan Altınok Öz’ün öncülüğünde Kartal’da yeşil alanları artırmak, çocuklara ve gençlere doğa bilincini kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Daha yeşil ve sağlıklı bir Kartal için çalışmalarını sürdüren Kartal Belediyesi, Başkan Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde doğa bilincine sahip bir nesil yetiştirmek için faaliyetlerine devam ediyor. Çevreye verdiği önem ve hassasiyetle çalışmalarını sürdüren Kartal Belediyesi, doğayı yeşillendirme ve ağaçlandırma kapsamında fidan dikimi gerçekleştirdi. Kartal Kavram Temel Lisesi öğrencileri ve Kartal Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından Aydos Ormanı’nda gerçekleştirilen ağaç dikim etkinliğine; Kartal Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Ali Çelik, Park Bahçeler Müdürlüğü personeli, Kartal Kavram Temel Lisesi Okul Müdürü Safiye Argunşah, okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Kartal Belediyesi tarafından getirilen 200 adet fıstık çamı fidanları öğrenciler ve öğretmenler tarafından Aydos Ormanı ağaçlandırma bölgesine dikildi.

Kartal Kavram Temel Lisesi Okul Müdürü Safiye Argunşah yaptığı konuşmada, “Kartal Belediyesi’nin her alanda yapmış olduğu çalışmaları takdir ediyoruz. Ağaç dikim etkinliği, Kartal Belediyesi’nin sağladığı araç desteği ve temin ettiği fidanlar sayesinde oldu. Böyle güzel bir etkinliğin gerçekleştirilmiş olmasından dolayı mutluyuz. Bu imkanı sağlayan Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’e öğretmenlerim ve öğrencilerim adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kartal Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Ali Çelik de konuşmasında, “Sayın Başkanımız Altınok Öz, ilçe dışında olması nedeniyle bu güzel etkinliğe katılamadılar. Ben sizlere kendisinin selamlarını ve sevgilerini iletiyorum. Kartal Belediyesi olarak ilçe genelinde ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına devam ediyoruz. Bu çalışmalarla çevremizin daha yeşil olması için hizmet üretiyoruz. Önemli olan bu anlamlı çalışmalarımıza halkımızın da sahip çıkması ve korumasıdır. Yapılan bu etkinliğimizde amacımız, ağaç ve doğa sevgisini öğrencilerimize aşılamaktır.” dedi.

Share
221 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2