logo

20 Şubat 2017

KARTAL BELEDİYESİ ÇOCUK KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER

Kartal Belediyesi, sanat ve kültürde fark yaratacak çalışmalar yapmaya devam ediyor. 4 yıldır çalışmalarını aralıksız sürdüren Kartal Belediyesi Çocuk Korosu, yine bir konserle Kartallılara müzik ziyafeti verdi.

2013 yılından bu yana şef Pınar Güçlü yönetiminde Soğanlık Kültür Merkezi’nde müzik eğitimi alan 5-12 yaş arası çocuklardan oluşan koro, Kartallı sanatseverlerin karşısına çıktı. Soğanlık Kültür Merkezi’ndeki konsere Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Adem Uçar, korist çocukların velileri ve vatandaşlar katıldı. Bir konser sınavından daha başarıyla çıkan çocuk korosu, izleyicilerden yoğun alkış aldı. Küçük sanatçılar, ‘İleri Marşı’, ‘Yemen Türküsü’, ‘Fikrimin ince gülü’, ‘Çanakkale Marşı’, ‘Manastırın ortasında’, ‘Kimseye etmem şikayet’, ‘Ata barı’, ‘Dere geliyor dere’, ‘Ramo’, ‘Telgrafın telleri’, ‘Vardar ovası’, ‘Bir fırtına tuttu bizi’ ve ‘Arabaya taş koydum’ gibi birbirinden güzel eserleri büyük bir ustalıkla seslendirdi.

Konser sonunda tüm koro adına eğitmen şef Pınar Güçlü’ye çiçek takdim eden Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Yüksel, ” Kültür Müdürlüğümüze ve öğretmenlerimize, verdikleri emeklerden dolayı, çocuklarımıza da bu kadar usta bir şekilde birbirinden güzel eserleri seslendirdikleri için teşekkür ediyorum. Demokrasiyle taçlanmış Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk der ki -Öğretmenler! Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.- Bu güzel yürekli minik çocuklarımızla çağdaş, uygar, sanatsever ve müziksever bir topluluk oluşturduğu için öğretmenimizi de kutluyorum” dedi. Türkiye’nin karanlık günlerden geçtiğini vurgulayan Yüksel, ” Ama bu tür faaliyetler, böyle güzel sanat etkinlikleri, bizim güçlü olmamızı ve umudumuzu kaybetmememizi sağlıyor. Merak etmeyin, önümüzdeki günlerde bir tercih sürecimiz var. İzmir’in dağlarında nasıl çiçekler açarsa burası da Kartal. Bizim de Aydos’umuz var. Aydos’un dağlarında da çiçekler açacaktır” dedi.

Share
95 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2