logo

08 Temmuz 2015

Kartal Belediye Başkanlığı Kupası Futbol Turnuvası başladı

Kartal Belediyesi ve Kartal Amatör Spor Kulüpleri Birliği (KASK) işbirliği ile düzenlenen Kartal Belediye Başkanlığı Kupası Futbol Turnuvası başladı. Turnuvada Başkan Altınok Öz, “Futbol sahası olmayan yerlerde suç unsuru var olur.” dedi.

1.

Kartal Belediyesi ve Kartal Amatör Spor Kulüpleri Birliği (KASK) işbirliği ile düzenlenen Kartal Belediye Başkanlığı Kupası Futbol Turnuvası Yunus Standı’nda başladı. Kulüpler arası futbol turnuvasına Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Başkan Yardımcıları Ömer Fethi Gürer, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Gülcemal Fidan, Ali Apaydın, Dr. Turgut Mermertaş, Kartal Amatör Spor Kulüpleri Birliği (KASK) Başkanı ve Çavuşoğluspor Kulübü Başkanı Nasır Süleymanoğlu, Bulvarspor Başkanı Sebahattin Karaer, Kartalspor Başkanı Binali Aydın, Bulvarspor Başkanı Hüseyin Erkubilay, Atalarspor Başkanı Ali Osman Boran, Uğur Mumcuspor Kulübü Başkanı Kerim Kayıkçı, Kartal Belediyespor Genel Başkanı ve Belediye meclis üyesi Halil Şener, Kartal Belediyesi meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

1.

Futbol sahasının olmadığı yerlerde suç oranı artıyor

 

Turnuva öncesi bir konuşma yapan Kartal Belediye Başkan Op. Dr. Altınok Öz, Kartal’da sahası olmayan yerlerde suç unsurunun olduğunu belirtti. Gençlerin ayak ve dizlerinin hassas olduğunu ve çim sahada oynamaları gerektiğini söyleyerek şöyle konuştu: “Bu gençlerin enerjisini bu alanlarda dağıtamazsak, sağlam bir bünye oluşturamazsak sporun verdiği esnekliği, hızı ve çabuk düşünmeyi ve de sağlam bir bünye oluşturmazsak Kartal suç unsurunun merkezi olur. Memnuniyetlikle görüyorum ki, Kartal’da sahası olmayan yerlerde suç unsuru var. Ama sahası olan yerlerde bu suç unsurlarını göremiyoruz. Biz yönetim olarak mutlaka bulduğumuz her alanda parklarda dahil halı sahayı değil, çim de ya da toprakta oynatmayı tercih ediyoruz. Çünkü gençlerin hem ayak bilekleri hem de dizleri çok hassastır. Onları bozmamız lazım.”

 

Akıl İle ayak yan yana gelince dünyanın önemli futbolcusu olursunuz

 

Futbol’da çalışmanın ve gayretin önemi de değinen Başkan Altınok Öz, konuşmasını şöyle sürdürdü: “1979 yılında Samatya Devlet Hastanesi’nde ihtisas yaparken bir takımın Paf maçlarına da giderdim. Bugün görüyorum ki bir Türk futbolcusu Barselona takımın en pahalı futbolcusu oluyor. O çocuğu sizlerden daha küçükken izlemiş biri olarak söylüyorum. Demek ki çalışınca, iyi hocaların eline düşünce, iyi yerlerde olunca, kendine bakınca, akılla ayağı yan yana getirince dünyanın en önemli futbolcusu olunabiliyor. Gençler önünüz öyle açık. Kartalspor’a para verip transfer yapacaklarına şu kadrodan insan yetiştirip sporcu kaynağı olarak sizleri değerlendirirler diyorum.”

 

Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim

 

Yeşil sahalardaki karşılaşmalarda yaratıcı ve zeki tezahüratların yapılmasını işaret eden Başkan Altınok Öz; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözünü hatırlatarak şöyle devam etti: “Bu turnuva önemli.  Ben de futbolsever olarak söylüyorum. Ben bir takımın taraftarıyım. Ama o takım bir başka takımla oynarken bile o gün sahada olmayan bir başka takıma küfürler edildiğinde o takımın taraftarı olarak son derece rahatsız oluyorum. Aslında olması gereken şey, iki rakibin birbirine küfretmeden ama motive edici ama işin içine espriyi de katan, yaratıcı tezahüratları bulmak lazım. Tuttuğum takım bir gün Gençlerbirliği’ne 3-0 yenildi. Biz çok güzel oynadık. Ama rakibimiz bizden çok daha iyi oynamıştı. İşte o maçın ben keyfini yaşadım. Tuttuğun takımın her koşulda yenmesi değil, sahada izlenilen oyun zevk veriyorsa o zaman futbol seyircisi oluyoruz. Aksi takdirde kulüp taraftarı ve kulüp fanatiği oluyoruz. Bu da kardeşliği, barışı ve sporun getirdiği o güzel ahlakı yok ediyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ demiş. Yolun başındaki siz gençler oynarken zevk alın. Karakterli ve kaliteli insan olmaya çalışın. Bu turnuvaya katıldığınız ve katkı sağladığınız için hepinizin gözlerinden öpüyorum. Bu turnuvayı düzenleyene ekibime ve kulüplere teşekkür ediyorum.”

 

Altınok Öz örnek bir başkandır

 

Kartal Spor ile Bulvarspor’un karşı karşıya geldiği maçta Kartal Amatör Spor Kulüpleri Birliği (KASK) Başkanı ve Çavuşoğluspor Kulübü Başkanı Nasır Süleymanoğlu, turnuvanın birlik ve beraberliği amaçladığını söyledi. Süleymanoğlu, Başkan Altınok Öz’ün örnek bir başkan olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “İlk karşılaşmamız Kartalspor ile Bulvarspor arasında. 14 takım karşı karşıya gelecek. Turnuvanın finali arife günü olacak.  İlk defa Kartal eski Belediye Başkanı Mehmet Ali Büklü adına turnuva düzenlendi. Bu turnuva da Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına oluyor. Turnuvanın güzel ve dostluk içinde geçmesini diliyoruz. Bu turnuvadaki amacımız amatör spor kulüpleri arasında birlik ve beraberliği sağlamaktır. Kartallı gençleri sokaktaki tehlikelerden uzaklaştırmak için çalışıyoruz.  Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz örnek bir insandır. Spora ve sporcuya değer veriyor. Kartal’daki sporun gelişmesi için Sayın Başkanımız destek ve yoğun çaba göstermiştir.”

 

Konuşmaların ardından Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, turnuvaya katılan futbolcuları tek tek kutladı ve toplu fotoğraf çektirdi. Daha sonra başkan Altınok Öz’ün topa vuruşuyla Kartal Belediye Başkanlığı Kupası Futbol Turnuvası başladı.

 

Share
845 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2