logo

reklam
04 Mayıs 2017

Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Olarak Hasta Memnuniyetini Adaya Taşıdık

Evde Sağlık Hizmetleri; çeşitli hastalıklara bağlı olarak sağlık tesislerine ulaşmakta zorluk çeken bireylerin, yaşam kalitelerini iyileştirmek amacıyla sağlık ekipleri tarafından hastanın kendi ev ortamında sağlık hizmetlerinin sunulmasıdır. Bu kapsamda; İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından Evde Ağız Diş Sağlığı Hizmetleri sunulmaktadır.

İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Kartal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından Heybeliada’da çeşitli hastalıklara bağlı olarak sağlık tesislerine ulaşmakta zorluk çeken bireylere ev ortamında ziyaretler gerçekleştirilerek, diş tedavilerine başlanmıştır. Büyükada Belediyesi İşletme Müdürlüğü’nün desteğiyle, çıkartma gemisi aracılığıyla adaya ulaşarak, yatağa bağımlı sürekli bakım ve takibe ihtiyaç duyan hastalara ağız ve diş tedavi hizmetleri sağlanmıştır.

Evde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine hasta yakınları doğrudan başvuruda bulunabilir veya 444 38 33 numaralı telefondan ilgili birim ile iletişime geçerek müracaat edilebilmektedir. Hastalara gerçekleştirilecek ziyaretlerin bilgileri ziyaret tarihinden yaklaşık bir gün önce merkezin ilgili birimi tarafından verilmektedir. Hastaların Evde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine başvurularının akabinde müracaat sırasına göre değerlendirilerek ziyaret programı hazırlanmakta ve bu doğrultuda hastalara takip ve tedavileri sunulmaktadır.

İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Lütfullah ORHAN; “Hastaneye ulaşmada sıkıntı çeken engelli vatandaşların ulaşımı için benzer organizasyonların düzenlenmesi konusunda kararlıyız” dedi.

 

Share
202 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2