logo

04 Ocak 2016

KARLA MÜCADELEDE, EKİPLER YOĞUN ÇABA SARFETTİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa’da olumsuz hava koşullarının etkili olmasıyla birlikte vatandaşların kar yağışından etkilenmemesi için oluşturduğu Krizi Masası, Şanlıurfa merkez ve ilçelerde kapanan yolları açmak için yoğun çaba sarf etti.1..

Merkez ilçe ve mahallelerin yanı sıra yağışın etkili olduğu diğer ilçelerle kırsal mahallelerde yolları ulaşıma açmak için mücadele eden Ekipler tuzlama ve kar küreme çalışmalarına devam ediyor.

3 vardiya şeklinde çalışan ekipler, Kriz Masası ve Büyükşehir İletişim Merkezi’ne gelen talepler doğrultusunda akşam saatlerinde hız verdikleri çalışmalara sabaha sürdürecek.  

Kapanan yolları ulaşıma açan ekipler, Akabe-TOKİ, Şanlıurfa Mardin Çevre Yolu, Otogar, Esentepe-Mehmet Akif İnan Hastanesi, Çocuk Hastanesi, Şehitlik Kavşağı gibi birçok cadde ve bulvarda küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Kar Yağışının devam etmesi sebebiyle aynı caddeleri birçok kez tuzlayıp, küreyen ekiplere, ilçe belediyeleri de destek verdi.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimlerin teyakkuz halinde olduğu çalışmalar kapsamında 11 greyder, 14 kepçe ve tuzlama çalışması yapan 14 iş makinesi ile 90 personel sahada görev yapıyor. Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü Belediyelerinin de merkezdeki çalışmalara destek verdiği çalışmalar kriz merkezinin kontrolünde devam ediyor.

Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, gece boyunca sokaklarda tarama yaparak evi olmayan veya sokakta kalan vatandaşların otellere yerleştirilmesi için çalışma başlattı. Büyükşehir Belediyesi İletişim Merkezi ALO 153/24 saat boyunca vatandaşlara hizmetini sürdürüyor.

Meteorolojiden edinilen bilgiye göre kar yağışının etkisini sabaha kadar sürdüreceği ve bu nedenle vatandaşların zorunlu olmadığı müddetçe araçlarını kullanmaları rica olundu.

 

Share
295 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2