logo

01 Ocak 2016

Karla Mücadele Çalışmaları Devam Ediyor

İstanbul’da beklenen kar yağışı başladı. Gün boyu etkisini artırarak devam eden kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için Sultanbeyli Belediyesi ekipleri yoğun çaba sarf etti.

7dca4140-39a4-4b10-a6ef-fe5dd6613d1fMeteoroloji Genel Müdürlüğü’nün günler öncesinden uyarısını yaptığı yoğun kar yağışı, etkisini artırarak devam ediyor. Kentin pek çok yerinde kar küreme araçları yolların kapanmaması için çalışıyor. Ekipler ilçenin birçok yerinde tuzlama, solüsyon ve küreme araçlarıyla yoğun çaba harcıyor. 24 saat görev yapan ekiplere ilçe sakinleri 564 13 00 numaralı telefondan dahili 1737’yi tuşlayarak yardım talep edebiliyor.

Yetkililer Uyarıyor

Yetkililer sürücüleri kar lastiği takma konusunda uyarırken, yoğun kar yağışında mümkün oldukça şahsi araçlarla trafiğe çıkılmamasını, bunun yerine toplu taşıma araçlarının kullanılmasını öneriyor.

Sokak Hayvanları Unutulmadı

Yoğun kar yağışı sadece insanları değil, sokak hayvanlarını da etkiledi. Her şeyin üzeri karla kaplanınca yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için Sultanbeyli Belediyesi ve hayvan severler harekete geçti. Ormanlık alanlara ekipler kaplarla mama bıraktı. 

Kar Yağışının Tadını Çıkardılar

Yurdu etkisi altına alana kar yağışına üzülenler kadar sevinenler de vardı. Birçok şehirde yoğun kar yağışından dolayı eğitime bir gün ara verildi. İstanbul’da okulların tatil olmasını fırsat bilen minikler karın tadını çıkardı. Kimileri kar topu oynarken bazıları da kardan adam yaptı.

Share
347 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2