logo

reklam
07 Şubat 2016

KARİKATÜR MERAKLILARI SKSM’DE BULUŞTU

wswBilgi Evi Karikatür atölyesi öğrencileri Küçükçekmece Belediyesi kültür-sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen söyleşide karikatür ustalarıyla buluştu.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen söyleşiye, karikatürün ustaları Ragıp Derin, Turan Dertli ve Özlem Yüce katıldı. Bilgi Evi öğrencilerine karikatüre başlama hikayelerini anlatan konuklar, öğrencilerin sorularını yanıtladı.

“KARİKATÜR KENDİMİ İFADE YÖNTEMİM”

Ufak yaşta karikatüre başladığını belirten Ragıp Derin, “Allah’ın da yardımıyla çok çalışarak bu günlere geldim. İki evladım var. Bugüne kadar başka bir iş yapmadım. Hala çiziyorum ve çizdiklerimi okuyor çocuklar” dedi. Turan Dertli ise karikatür çizmenin kendisi için bir eğlence yöntemi olduğunu söyledi. Özlem Yüce de karikatür çizmenin kendini ifade etme yolu olduğunu ifade ederek karikatür çizdikten sonra tamamlandığını söyledi.

Söyleşide öğrencilerin sorularını yanıtlayan konuklara öğrenciler de büyük ilgi gösterdi. Konukların çalışmalarının sergilendiği slayt gösterisi katılımcıları kahkahaya boğdu. Bilgi Evi öğrencileri Ragıp Derin, Turan Dertli ve Özlem Yüce’nin karikatürleri ve esprili sohbetleriyle eğlenceli dakikalar geçirdi.Söyleşi sonunda ise konuklar Küçükçekmece Belediyesi ilgi Evi karikatür sergisini gezdi.

 

Share
286 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2