logo

Kardeşlik bağını güçlendirdiler

Güneşparkevleri Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri biriktirdikleri harçlıklarıyla Batmanlı 10 öğrenciyi İstanbul’da davet edip evlerinde ağırladılar.
088a58a4-93c5-4373-84ba-e48cbcb367fa (1)

Güneşparkevleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde öğrenim gören 10 öğrenci, “Yaşayarak Öğreniyorum Projesi-Sosyal Dokunuş Kategorisi” kapsamında Batmanlı 10 öğrenciyi İstanbul’da konuk etti.

 

Söz konusu proje içinde yer alan 10 öğrenci, biriktirdikleri harçlık ve ailelerinin de yardımıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde öğrenim gören 10 öğrenciyi İstanbul’da ağırlamak istediklerini belirterek okul müdürleri Ramazan Aşçı’dan yardım istediler. Ramazan Aşçı ise, Batman’da görev yapan öğretmen kızı Büşra Aşçı’yı bu düşünceyi gerçekleştirmesi için görevlendirdi. Batman’a bu yıl atanan Büşra Aşçı, “Koçak Ortaokulu” öğrenim gören 10 kız öğrenciyi tespit ederek İstanbul’a bildirdi. Küçükçekmece Belediyesi’nin sponsor olduğu proje kapsamında Batmanlı öğrenciler, uçakla İstanbul’a geldiler.     

 

Bazılarının ilk defa İstanbul’u gördüğü Batmanlı öğrenciler, Güneşparkevleri Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından evlerinde misafir edildiler. 4 gün boyunca evlerde misafir edilen öğrenciler İstanbul’u doya doya gezdiler. En çok boğazda yaptıkları geziden zevk aldıklarını belirten öğrenciler, tatillerinin son gününde ise kahvaltıda Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in konuğu oldular.12376300_1752417274991482_8328034447571623846_n

HEM AĞLADILAR HEM AĞLATTILAR

 

Güneşparkevleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ramazan Aşçı, kahvaltıda yaptığı konuşmada, “Bu ülkenin doğusunda-batısında, kuzeyinde-güneyinde her tarafındaki insanların kardeş olduklarını göstermek istedik. Hem gelen, hem de ağırlayan öğrencilerimizin 4 gün boyunca çok mutlu olduklarını gördük. Projemize desteğinden dolayı Küçükçekmece Belediye Başkanımız Sayın Temel Karadeniz’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

Başkan Temel Karadeniz de,  Güneşparkevleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin bu projesiyle kardeşlik bağlarının güçleneceğini söyledi ve söz konusu projede emeği olan herkesi tebrik etti. Bu projenin sadece Batmanla ve 10 öğrenciyle sınırlı kalmamasını isteyen Karadeniz, şöyle devam etti:

 

“Biz bu projeye canı gönülden destek verdik. Çünkü bu projenin kardeşliğimizin, birlik ve bütünlüğümüzün pekişmesine vesile olacağına inanıyoruz. Böyle bir projeyi sadece belediyelerin, okulların, derneklerin ya da farklı kurumların değil bütün halkımızın ferdi olarak da üstlenmesi gerekir. Buradaki amaç; Doğu ve Güneydoğu’da yaşayan çocuklarımıza sadece İstanbul’u gezdirmek değil elbette. Kardeşlik bağımızı güçlendirerek aramızdaki muhabbetin artmasını sağlamak. Bölgedeki bütün çocukların bu sevgi köprüsünden yararlanması için bu projenin devam etmesi gerekir.”

 

Bu arada söz verilen Batmanlı öğrenciler, bu gezi nedeniyle bazı ön yargılarının ortadan kalktığını, evlerinde kaldıkları öğrencilerle birlikte kardeş sayılarının arttığını ifade ettiler. Çok mutlu olduklarını belirten bazı öğrencilerin göz yaşlarını tutamamaları ortamı da duygulandırdı ve davetlilerin çoğu ağlamaya başladı.

 

Güneşparkevleri Kız İmam Hatip Lisesi Aile Birliği Başkanı Mehmet Ali Demir ise, “Bir 21 yıl önce babam öldüğünde böyle bir de şimdi böyle hüzünlenmiş, ağlamıştım. Okul müdürümüze ve belediye başkanımıza projeye katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.ee72974f-8eef-48e2-8e3a-b667293bc205

GÜZEL AHLAKLI OLUN

 

Batmanlı öğrenciler daha sonra Küçükçekmece Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz’ı ziyaret ettiler. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Cemal Yılmaz, “Kendinize bir hedef koyun ki ne yapacağınız belli olsun. Akademik hedefiniz olsun, sosyal yönünüz olsun ama en önemlisi güzel ahlakınız olsun. Aksi halde en önemli unvana bile sahip olsanız fazla bir anlam ifade etmez.” dedi.

 

Batmanlı öğrenciler Atatürk Havalimanı’nda da memleketlerine Güneşparkevleri Kız İmam Hatip Lisesi idarecileri ve öğrencileri tarafından uğurlandı. Uğurlama töreninde de yine duygu dolu anlar yaşandı.

Share
314 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2