logo

18 Aralık 2015

Karataş “Ülkeye faydalı yetişecek nesiller istiyoruz” dedi

Toki Yahya Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Seçimini Yaptı.
Canbekli Okul Aile Birliği Başkanı seçildi.

OKUL,.
Toki Yahya Kemal Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği 2. Toplantısı, okulun düzenlemiş olduğu konferans salonunda gerçekleşti.
Okul yönetiminin yapmış olduğu çağrı sonucu Okul Aile Birliği seçimine çok sayıda veli katılım sağladı. İlk toplantıda salt çoğunluk elde edilemeyince, 2. toplantı kararı alındı. İkinci toplantıda istenilen salt çoğunluk elde edilince Okul Aile birliği Yönetim Kurulu oy birliği ile seçilmiş oldu.
Toki Yahya Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul yönetiminde hazır bulunduğu toplantıda, Okul Müdürü Zeki KARATAŞ geçen yılın bütçesini açıkladı. 101.000 Tl gelirin, 37.000 tl giderin olduğunu anlatan Karataş, bu yılın tahmini bütçesinin de 80.000 Tl olacağını söyledi. Gelir ve gider tablosu oy birliğine sunuldu. Oy çoğunluğu ile tahmini bütçe kabul edildi.
Okula sağlıklı yetişen nesil istiyoruz

1450249660_J__ri___zel___d__l___Onur_Kuter
Müdür Karataş Velilere seslendi:
” Okula gelen öğrencilerimizden ne para ne de pul istiyoruz, sadece eğitim istiyoruz. Ülkeye faydalı yetişecek nesiller istiyoruz. Bilmem çok şey mi istiyoruz acaba? Bizim amacımız sadece salt bilgi vermek değil ailesine , çevresine, vatana ve millete hizmet edecek, manevi ve milli değerlerle donatılmış sağlam iradeli gençler yetiştirmektir. Manevi değerlerden yoksun salt bilgi ile yetişenler doktor oluyor, organ mafyalığı yapıyor. Hukukçu oluyor ama adaletli olmuyor. Bilişimci ama hacker oluyor.Onun için bizler manevi ve milli değerlere saygılı, milli olan nesiler yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.
Karataş sözlerine şöyle devm etti, “Çocuklarımızın biraz üzerine düşün, onları anlamaya çalışın, her zaman yanlarında olduğunuzu hissetsinler ancak, okul yönetimine karşı değil, eğitimlerine fayda sağlamak amaçlı yanlarında olun. Sorun, araştırın, dersleriyle biraz da olsa ilgilenin. Çocuklarınızla ilgili bilgi vermeye çağırdığımızda çok zor geliyorsunuz, hatta hiç gelmeyenler var. Maalesef bu duruma üzülüyorum. Sizler sahip çıkmazsanız birileri elbette sahip çıkacaktır. Ne olur çocuklarınıza sahip çıkın, onları yalnız bırakmayın.Onlar bizim evlatlarımız, geleceğin altın çocuklarıdır. Şefkat ile büyütmek görevlerimizin en başında gelir. Hepinizi saygı ile selamlıyorum.” diyerek sözü Gazeteci Mehmet Derviş Canbekli’ye bıraktı.

okul
Canbekli yaptığı konuşmada,”Değerli veliler, saygıdeğer okul yönetimi ,Geçen yıl Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı olduğum dönemde çok önemli katkılarda bulunamadım fakat bu yıl başkanlığa aday olduğum şu dönemde önemli projelerle okul yönetimiyle birlikte, uyum içerisinde çalışarak katkılar sağlayacağıma inanıyorum.Sizlerden gelen talepler doğrultusunda yeni projeler hazırlamayı düşünüyor ve sizlerin de desteğini bekliyorum.Okul Aile Birliği olarak sizleren ricam, çocuklarımızın herzaman yanında olmalı ve onlara gerekli önemi vermeliyiz.Ülkemizin geleceği bu çocuklara bağlı.Buyüzdendir ki, iyi nesiller yetiştirmeliyiz.Sözü fazla uzatmadan hepinizi saygıyla selamlıyorum”dedi.
Yönetim Kurulu toplantısı 4 Asil, 4 yedek ve 2 denetim kurulundan oluştu. Başkanlığa ise, Gazeteci-Yazar Mehmet Derviş Canbekli getirildi.

Share
343 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

#

Karataş “Ülkeye faydalı yetişecek nesiller istiyoruz” dedi” için 1 yorum

  1. mehmet zengin : diyor ki:

    Canbekli kardeşim göreviniz hayırlı olsun. Başarılı çalışmalar diliyorum…

UA-36507442-2