logo

reklam

KARANLIK İTTİFAKIN İHANET KARDEŞLİĞİ!


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

Selçukludan Osmanlı’ya, Birinci Dünya Savaşı döneminden Türkiye Cumhuriyeti dönemine kadar alçakça örnekleri, kişilikleri çok gördük. İhanetleriyle, kötülükleriyle, lanetlenmeleriyle tarihe geçtiler. Bugün o damar, o zihniyet aynen devam ediyor. O kimliksiz ve kişiliksiz hain tiplemeleri her yanımızda, görüyorsunuz. Ülkelerine karşı savaşıyorlar. Milletlerine, tarihlerine, dinlerine, kültürlerine karşı savaşıyorlar. 21. yüzyılın “Gurka”ları gibi, kimi silahla, kimi medya gücüyle, kimi örgütsel imkanlarıyla, kimi fitne ve fesat operasyonlarıyla, kimileri entelektüel terör yöntemleriyle bu coğrafyaya, bu ülkeye, yüz yıldır acı çeken toplumlara felaket taşıyorlar.

 

Gülen’in lideri olduğu Paralel Örgüt’e mensup asker ve savcıların Ocak 2014’te operasyon yaptığı MİT TIR’ları ile ilgili olduğu iddia edilen görüntüler seçime günler kala Cumhuriyet gazetesinde yayınlandı. Hukuk dışı yollar ve montajla elde ettiği görüntüler ile ülke siyasetini dizayn etmeye çalışan Gülencilerin bu ihanet pozları, Kemal Kılıçdaroğlu tarafından “Filmleri var. Kamyonlardaki kasaların nasıl açıldığının görüntüleri var. Ben de seyrettim” sözleriyle dile getirilmişti. CHP lideri daha önce de yine devlet sırrı içeren Dışişleri dinlemesi öncesinde, bu kaydı dinlediğini ifade eden sözler sarf etmişti. Kendisi de bir kaset operasyonu sonrası göreve gelen Kılıçdaroğlu’nun Paralel Yapı kaynaklı ses kayıtlarını sürekli önceden dinlemesi ise CHP ile Gülen Örgütü’nün bir kanıtı olarak dikkat çekerken MİT TIR’ları iftirasının ise HDP’ye barajı geçmesi için kurgulandı.

 

HDP’nin barajı geçmesi için müritlerine sandık çağrısı yapan Gülen bu videoyu çekerken, HDP için AK Partinin oy kaybına razı olduğunu belirten CHP de kaseti izlediğini itiraf etti. Bu senaryo ile HDP’nin “Kürtleri öldürenlere silah veriliyor” yalanını söyleyip oy toplaması amaçlandı. Ancak gözü dönmüş ihanet kardeşliği bu kez iktidarı hedeflemek isterken Türkiye’ye iftira attı. Batılı ülkeler tarafından desteklendiği ispatlanan IŞİD’e silah taşıdığı yalanı hemen CHP’li isimler tarafından dillendirilirken İzmir vekili Rıza Türmen “Birleşmiş Milletler yaptırım uygular. Hükümet istifa etmeli” diyerek kendi ülkesine iftira atmaktan çekinmedi. Gülencilerin yabancı dilde yayın yapan gazetesi ise bu haberi dünyaya servis etti. Cumhuriyet gazetesinin de katıldığı bu koalisyonun kendi ülkesine iftira atma hainliği “Adamlar HDP’yi meclise sokalım diye memleketin dibine dinamit yerleştiriyor. Bu Gülencilerin, CHP’nin yaptıkları ihanetten başka bir şey değil.

 

Ak Parti’nin terörü sonlandırıp kanı durdurmak için başlattığı çözüm sürecine yönelik daha düne kadar savaş verenler, bugün PKK ile ittifak yapıp ülkeyi istikrarsızlığa sürüklemek için var güçleriyle çalışıyor. Başarırlarsa Türkiye terörün kol gezdiği, ekonomik ve siyasi istikrarsızlığın zirve yaptığı o günlerine geri dönecek.
Paralel Terör Örgütü, DHKP-C, PKK, Doğan Grubu, CHP ve dahi MHP; 7 Haziran seçimlerinde barajı aşması için HDP’ye çalışıyor. Bu ahlaksız ittifakı ise Gülen’in talimatıyla Paralel Terör Örgütü’nün başı Fetullah Gülen yönetiyor. Talimatlar bizzat Gülenden geliyor. Ağabeyler, ablalar, paralel hakim ve savcılar HDP için ter döküyor.

 

Kısa zaman öncesine kadar bir araya gelmesi imkansız görülen siyasi partiler ve medya kuruluşları hükümete karşı birlik oluşturdular. Daha düne kadar birbirini yalanlayan Cumhuriyet, Bugün, Hürriyet, Zaman gibi gazeteler ağız birliği yaparak algı operasyonu çalışmasına giriştiler. CHP’nin Hakkarili adaylarının “HDP’yi destekliyoruz” açıklamasıyla başlayan “Nerede kim güçlüyse onu destekleyelim” furyası, MHP’li milletvekili adayının “HDP’nin barajı geçmesi MHP’nin lehine olur” ifadesine kadar geniş bir yelpazeye yayıldı. Paralel Yapı ise 17-25 Aralık darbe girişimi ile Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı başlattığı algı operasyonunu, Demirtaş’ın kampanyasını da katarak büyüttü.
Pensilvanya’daki elebaşı Fetullah Gülen tarafından yönlendirilen Paralel Yapı, abi, abla, bölge imamları, vakıf ve STK kasaları, bürokrasiye sızmış kadroları ile Ak Parti’ye karşı destekleyebileceği tüm karanlık güçlerle ittifak kuruyor.

 

Paralel Terör Örgütü siyasi partileri kendi emri altına almak için türlü yollara başvuruyor. CHP ve MHP’yi elinde bulunan kasetler üzerinden yaptığı şantajla yönlendiren örgüt, HDP’ye ise barajı aşarak meclise girmeyi vaadediyor. 17 Aralık öncesine kadar okyanus ötesine türlü eleştiriler yönelten CHP’li vekiller partiden temizlenirken, aynı şekilde her konuşmasında Pensilvanya’ya ağır sözler yönelten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tutumunu değiştirerek övgüler yağdırmaya, Paralel medya organlarına röportajlar vermeye başladı. Diğer yandan paralel dershanelerin bölgedeki varlığından rahatsız olan HDP ve onun uzantısı terör örgütü PKK bu yapıların en büyük destekçisi oldu.

 

Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin teklif ettiği ve MHP’nin kabul ettiği çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu son dakikada MHP’den adaylığını açıkladı. Adaylığı ile MHP içerisinde rahatsızlık oluşturan İhsanoğlu’nun “HDP meclise girerse iyi olur” sözleri parti içinde seslerin yükselmesine neden olmuştu. MHP lideri Bahçeli ise tüm itirazlara ve eleştirilere rağmen “Üst akıl”ın verdiği emir doğrultusunda İhsanoğlu’na bir yaptırımda bulunamamıştı.

 

Gülen’i ve kurduğu yapıyı yakın bir zamana kadar “F tipi” olarak adlandıran CHP’li vekiller 17-25 Aralık darbe girişimlerinin ardından bu yapının en büyük destekçisi oldu. Paralel Yapı’nın medya organı Zaman Gazetesi’ne yönelik düzenlenen operasyonlarda örgüt üyelerine alenen destek veren CHP yönetimi ve vekilleri, aynı medya organlarında sık sık demeçler veriyor.

 

Kirli İttifak, seçimlere günler kala bir kez daha ihanet kardeşliği yaptı. MİT TIR’larının teröristlere silah taşıdığı yalanını kullanan Gülenciler ve CHP seçimde HDP’ye oy toplamak için zıvanadan çıktı. Üçlü koalisyon iktidarın değil adeta memleketin temeline dinamit koydu.
Yeni Türkiye’nin önüne engel olmak için akla hayale gelmeyen yöntemler deneyen eski Türkiye’nin figüranları son yaptıklarıyla vatana ihanet konusunda adeta çığır açtı. CHP, MHP, HDP, DHKP-C, PKK, Gülen Örgütü, Aydın Doğan’ın başı çektiği sermaye gibi çok farklı kesimin birleştiği ittifakta son olarak Gülenciler, HDP ve CHP ön plana çıktı. Bu kıyamet senaryosundan pay kapmaya, ihale almaya, kişisel güç devşirmeye, iktidar aramaya, zenginleşmeye, cemaatsel veya örgütsel etkinlik kazanmaya çalışan, bu amaçla ruhlarını, onurlarını, kimliklerini pazara çıkaran, İslami değerleri bu aşağılık kirli ticarete malzeme yapan, bu coğrafyayı harabeye çeviren emperyalist odaklarına servis yapan herkes, her yapı vatan hainidir. Saygılarımla
Hasan ALPARSLAN Araştırmacı Gazeteci- Yazar

Share
733 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Uyan Ey İnsan

  24 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Ömür Bir Nefes Neden beni getirip, teneşirde soydunuz ? Arkasından yıkayıp, bir tabuta koydunuz ? Neden toplandı bugün, burada bunca kişi ? Bir yanlışlık olmalı, anlamadım bu işi !.. Niçin bağlandı çenem?.. Bu kefen neyin nesi ? Söyleyin!. Gerçek midir, duyduğum salâ sesi ? Ne işim var ki benim, bu musalla taşında ? Oysa olmam gerekir, işlerimin başında... Yoksa bu yaptığınız; bir oyun , bir şaka mı ? Tadında kalsın artık, bırakın şu yakamı. Ya sen, hoca efendi!. Oyuna dahil misin ? Ben nasıl ölürüm ki; bu kadar cahil misin ? Yoksa ...
 • Allahın Rahmetine Sığınmak

  23 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar.. Yüce ALLAH’a giden yol iman ve ümitle başlar..Mü’min şüphesiz Yüce ALLAH’a inanan ve güvenen kimsedir.. Mü’min,Mevlasına imanla,ümitle ve amel ile yaklaşır.. Amel olmadan kimse imanın hakikatini anlayamaz,ve onun ilahi tadını tadamaz.. Dinimizde Yüce Rabbimiz Rahmetine güvenmek farzdır..O’nun c.c.,Rahmetinden ümit kesmek haramdır.. İnsan günahlarını ,kusurlarını bakarak ,”benden artık hayır gelmez,ben kesin adam olamam,benim yerim cehennemdir” demek yanlıştır.. Bize düşen ,daima ümitle ya...
 • Manevi Nesebi Sahih Olmayan ‘ŞEYHLERİN’ Özellikleri

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI

  Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? Manen görevlendirilmemiş (nâ ehil) şeyhlerin özellikleri nelerdir? İsmail Hakkı Bursevî hazretleri Rûhu’l Beyan Tefsiri’nde bu konuda şunları nakleder: Tasavvuf yoluna giren kişinin mürşid-i kâmile olan ihtiyacı; denizde boğulmakta olan kişinin, kendisini boğulmaktan kurtarması için iyi bir yüzücüye olan ihtiyacı gibidir. Yüzücü, diğerlerini kurtarmak için onların elinden tutar. Yüzücü olduğunu söyleyen kişi, eğer tam iyi yüzme bilmiyorsa, kendisiyle beraber elini tutanları...
 • Işıkları Söndürülmüş Masum Çocuklar!

  21 Ekim 2016 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

    Karanlığın içerisinde yüzdürülen çocuklar… Işıkları söndürülmüş çocuklar… Kendi ailesi içerisinde tacize ve tecavüze uğramış, uğratılmış tertemiz günahsız çocuklar… Okudukları okullarda, gittikleri kurslarda cinsel istismara uğrayan ve de uğratılan masum çocuklar… Başlarına gelen tüm olaylarda sessizliğe alıştırılıp, kimselere anlatılmasın diye sıkı sıkıya tembihlenen ve de korkutulan o günahsız, melek yüzlü çocuklar… Küçük yaşlarda evlendirilen, gerdek gecelerinde bedenleri parçalanıp...
UA-36507442-2