logo

reklam

KARANLIK İTTİFAKIN İHANET KARDEŞLİĞİ!


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

Selçukludan Osmanlı’ya, Birinci Dünya Savaşı döneminden Türkiye Cumhuriyeti dönemine kadar alçakça örnekleri, kişilikleri çok gördük. İhanetleriyle, kötülükleriyle, lanetlenmeleriyle tarihe geçtiler. Bugün o damar, o zihniyet aynen devam ediyor. O kimliksiz ve kişiliksiz hain tiplemeleri her yanımızda, görüyorsunuz. Ülkelerine karşı savaşıyorlar. Milletlerine, tarihlerine, dinlerine, kültürlerine karşı savaşıyorlar. 21. yüzyılın “Gurka”ları gibi, kimi silahla, kimi medya gücüyle, kimi örgütsel imkanlarıyla, kimi fitne ve fesat operasyonlarıyla, kimileri entelektüel terör yöntemleriyle bu coğrafyaya, bu ülkeye, yüz yıldır acı çeken toplumlara felaket taşıyorlar.

 

Gülen’in lideri olduğu Paralel Örgüt’e mensup asker ve savcıların Ocak 2014’te operasyon yaptığı MİT TIR’ları ile ilgili olduğu iddia edilen görüntüler seçime günler kala Cumhuriyet gazetesinde yayınlandı. Hukuk dışı yollar ve montajla elde ettiği görüntüler ile ülke siyasetini dizayn etmeye çalışan Gülencilerin bu ihanet pozları, Kemal Kılıçdaroğlu tarafından “Filmleri var. Kamyonlardaki kasaların nasıl açıldığının görüntüleri var. Ben de seyrettim” sözleriyle dile getirilmişti. CHP lideri daha önce de yine devlet sırrı içeren Dışişleri dinlemesi öncesinde, bu kaydı dinlediğini ifade eden sözler sarf etmişti. Kendisi de bir kaset operasyonu sonrası göreve gelen Kılıçdaroğlu’nun Paralel Yapı kaynaklı ses kayıtlarını sürekli önceden dinlemesi ise CHP ile Gülen Örgütü’nün bir kanıtı olarak dikkat çekerken MİT TIR’ları iftirasının ise HDP’ye barajı geçmesi için kurgulandı.

 

HDP’nin barajı geçmesi için müritlerine sandık çağrısı yapan Gülen bu videoyu çekerken, HDP için AK Partinin oy kaybına razı olduğunu belirten CHP de kaseti izlediğini itiraf etti. Bu senaryo ile HDP’nin “Kürtleri öldürenlere silah veriliyor” yalanını söyleyip oy toplaması amaçlandı. Ancak gözü dönmüş ihanet kardeşliği bu kez iktidarı hedeflemek isterken Türkiye’ye iftira attı. Batılı ülkeler tarafından desteklendiği ispatlanan IŞİD’e silah taşıdığı yalanı hemen CHP’li isimler tarafından dillendirilirken İzmir vekili Rıza Türmen “Birleşmiş Milletler yaptırım uygular. Hükümet istifa etmeli” diyerek kendi ülkesine iftira atmaktan çekinmedi. Gülencilerin yabancı dilde yayın yapan gazetesi ise bu haberi dünyaya servis etti. Cumhuriyet gazetesinin de katıldığı bu koalisyonun kendi ülkesine iftira atma hainliği “Adamlar HDP’yi meclise sokalım diye memleketin dibine dinamit yerleştiriyor. Bu Gülencilerin, CHP’nin yaptıkları ihanetten başka bir şey değil.

 

Ak Parti’nin terörü sonlandırıp kanı durdurmak için başlattığı çözüm sürecine yönelik daha düne kadar savaş verenler, bugün PKK ile ittifak yapıp ülkeyi istikrarsızlığa sürüklemek için var güçleriyle çalışıyor. Başarırlarsa Türkiye terörün kol gezdiği, ekonomik ve siyasi istikrarsızlığın zirve yaptığı o günlerine geri dönecek.
Paralel Terör Örgütü, DHKP-C, PKK, Doğan Grubu, CHP ve dahi MHP; 7 Haziran seçimlerinde barajı aşması için HDP’ye çalışıyor. Bu ahlaksız ittifakı ise Gülen’in talimatıyla Paralel Terör Örgütü’nün başı Fetullah Gülen yönetiyor. Talimatlar bizzat Gülenden geliyor. Ağabeyler, ablalar, paralel hakim ve savcılar HDP için ter döküyor.

 

Kısa zaman öncesine kadar bir araya gelmesi imkansız görülen siyasi partiler ve medya kuruluşları hükümete karşı birlik oluşturdular. Daha düne kadar birbirini yalanlayan Cumhuriyet, Bugün, Hürriyet, Zaman gibi gazeteler ağız birliği yaparak algı operasyonu çalışmasına giriştiler. CHP’nin Hakkarili adaylarının “HDP’yi destekliyoruz” açıklamasıyla başlayan “Nerede kim güçlüyse onu destekleyelim” furyası, MHP’li milletvekili adayının “HDP’nin barajı geçmesi MHP’nin lehine olur” ifadesine kadar geniş bir yelpazeye yayıldı. Paralel Yapı ise 17-25 Aralık darbe girişimi ile Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı başlattığı algı operasyonunu, Demirtaş’ın kampanyasını da katarak büyüttü.
Pensilvanya’daki elebaşı Fetullah Gülen tarafından yönlendirilen Paralel Yapı, abi, abla, bölge imamları, vakıf ve STK kasaları, bürokrasiye sızmış kadroları ile Ak Parti’ye karşı destekleyebileceği tüm karanlık güçlerle ittifak kuruyor.

 

Paralel Terör Örgütü siyasi partileri kendi emri altına almak için türlü yollara başvuruyor. CHP ve MHP’yi elinde bulunan kasetler üzerinden yaptığı şantajla yönlendiren örgüt, HDP’ye ise barajı aşarak meclise girmeyi vaadediyor. 17 Aralık öncesine kadar okyanus ötesine türlü eleştiriler yönelten CHP’li vekiller partiden temizlenirken, aynı şekilde her konuşmasında Pensilvanya’ya ağır sözler yönelten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tutumunu değiştirerek övgüler yağdırmaya, Paralel medya organlarına röportajlar vermeye başladı. Diğer yandan paralel dershanelerin bölgedeki varlığından rahatsız olan HDP ve onun uzantısı terör örgütü PKK bu yapıların en büyük destekçisi oldu.

 

Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin teklif ettiği ve MHP’nin kabul ettiği çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu son dakikada MHP’den adaylığını açıkladı. Adaylığı ile MHP içerisinde rahatsızlık oluşturan İhsanoğlu’nun “HDP meclise girerse iyi olur” sözleri parti içinde seslerin yükselmesine neden olmuştu. MHP lideri Bahçeli ise tüm itirazlara ve eleştirilere rağmen “Üst akıl”ın verdiği emir doğrultusunda İhsanoğlu’na bir yaptırımda bulunamamıştı.

 

Gülen’i ve kurduğu yapıyı yakın bir zamana kadar “F tipi” olarak adlandıran CHP’li vekiller 17-25 Aralık darbe girişimlerinin ardından bu yapının en büyük destekçisi oldu. Paralel Yapı’nın medya organı Zaman Gazetesi’ne yönelik düzenlenen operasyonlarda örgüt üyelerine alenen destek veren CHP yönetimi ve vekilleri, aynı medya organlarında sık sık demeçler veriyor.

 

Kirli İttifak, seçimlere günler kala bir kez daha ihanet kardeşliği yaptı. MİT TIR’larının teröristlere silah taşıdığı yalanını kullanan Gülenciler ve CHP seçimde HDP’ye oy toplamak için zıvanadan çıktı. Üçlü koalisyon iktidarın değil adeta memleketin temeline dinamit koydu.
Yeni Türkiye’nin önüne engel olmak için akla hayale gelmeyen yöntemler deneyen eski Türkiye’nin figüranları son yaptıklarıyla vatana ihanet konusunda adeta çığır açtı. CHP, MHP, HDP, DHKP-C, PKK, Gülen Örgütü, Aydın Doğan’ın başı çektiği sermaye gibi çok farklı kesimin birleştiği ittifakta son olarak Gülenciler, HDP ve CHP ön plana çıktı. Bu kıyamet senaryosundan pay kapmaya, ihale almaya, kişisel güç devşirmeye, iktidar aramaya, zenginleşmeye, cemaatsel veya örgütsel etkinlik kazanmaya çalışan, bu amaçla ruhlarını, onurlarını, kimliklerini pazara çıkaran, İslami değerleri bu aşağılık kirli ticarete malzeme yapan, bu coğrafyayı harabeye çeviren emperyalist odaklarına servis yapan herkes, her yapı vatan hainidir. Saygılarımla
Hasan ALPARSLAN Araştırmacı Gazeteci- Yazar

Share
806 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • “6736’da Dediğimiz oldu, Darısı KOSGEB’e…”

  20 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Merhabalar sevgili okurlarım. Bir önceki yazıma yine güzel geri dönüşler aldım teşekkür ediyorum. Hatırlayacağınız üzere, Bir önceki köşe yazımda 6736 Sayılı Kanunla Yapılandırmasını yapmış ancak çeşitli nedenlerle ödemeyi yapamayanlar için bir şans daha verilmesini önermiştim.   Bu konuda Bizzat köşe yazımın tamamını Bimer’e, GiB’e ve ilgili birimlere iletmiş ve birinci ağızdan da yetkililere konuyla ilgili görüşlerimi iletmiştim.   Geçen yazımda da bahsettiğim gibi gerçektende piyasalar kötü, birde bu durağanlığı art niy...
 • FARZ..

  19 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Farzlardan bazıları Sual: Haramları maddeler hâlinde bildirdiğiniz gibi, farzları da bildirebilir misiniz? CEVAP Farzlardan bazıları da şunlardır: 1- Allah ve Resulüne itaat, , 2- Ehl-i sünnet itikadını, imanı, farzları ve haramları öğrenmek, 3- Allahü teâlânın varlığını ve yarattıklarını tefekkür etmek, 4- Allah’ın azabından emin olmayıp korkmak, rahmetinden de ümit kesmeyip ümitli olmak, 5- Allahü teâlânın rızka kefil olduğuna ve rızkın Allah’tan olduğuna inanmak, 6- Allahü teâlâyı hiç unutmamak , 7- Allahü teâlâya ihsan ettiği ni...
 • TRT Haber’in Akıncı’ya soramadıkları!

  19 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET, SÜRMANŞET

  KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’nın TRT Haber’e anlattıkları “çözüm, hemen şimdi” dedirtecek cinstendi. Neredeyse gece gece Rum liderin kapısına dayanıp, “hadi caymadan bitirelim şu işi” diyeceğiz. Soruları içtenlikle yanıtladı Allah var ama sorular nedense “duymak istenen cevaplara” göreydi. Esasa ve tedirginliklere yönelik soru gelmedi. Tabi öyle olunca yanıtlar da “Anadolu” insanının içine su serpecek cinsten oldu. “Türkiye’nin garantörlüğü olmazsa olmaz” dedi. “Rumların haritasını beğenmedim, onay verecek tek Kıbrıslı Türk olmaz” dedi. “Beni...
 • KUŞ ile DERVİŞ

  18 Ocak 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " KUŞ ile DERVİŞ Bir gün yaralı bir kuş Hz. Süleyman’a gelerek, kanadını bir dervişin kırdığını söyler.Hz. Süleyman, dervişi hemen huzuruna çağırtır ve ona sorar... "Bu kuş senden şikayetçi, neden kanadını kırdın?" Derviş kendini savunur.. "Sultanım, ben bu kuşu avlamak istedim. Önce kaçmadı, yanına kadar gittim, yine kaçmadı. Ben de bana teslim olacağını düşünerek üzerine atladım. Tam yakalayacağım sırada kaçmaya çalıştı, o esnada kanadı kırıldı." Bunun üzerine, Hz. Süleyman kuşa döner ve der ki... "Bak, bu adam da haklı. Sen...
UA-36507442-2