logo

KARANLIK İTTİFAKIN İHANET KARDEŞLİĞİ!


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

Selçukludan Osmanlı’ya, Birinci Dünya Savaşı döneminden Türkiye Cumhuriyeti dönemine kadar alçakça örnekleri, kişilikleri çok gördük. İhanetleriyle, kötülükleriyle, lanetlenmeleriyle tarihe geçtiler. Bugün o damar, o zihniyet aynen devam ediyor. O kimliksiz ve kişiliksiz hain tiplemeleri her yanımızda, görüyorsunuz. Ülkelerine karşı savaşıyorlar. Milletlerine, tarihlerine, dinlerine, kültürlerine karşı savaşıyorlar. 21. yüzyılın “Gurka”ları gibi, kimi silahla, kimi medya gücüyle, kimi örgütsel imkanlarıyla, kimi fitne ve fesat operasyonlarıyla, kimileri entelektüel terör yöntemleriyle bu coğrafyaya, bu ülkeye, yüz yıldır acı çeken toplumlara felaket taşıyorlar.

 

Gülen’in lideri olduğu Paralel Örgüt’e mensup asker ve savcıların Ocak 2014’te operasyon yaptığı MİT TIR’ları ile ilgili olduğu iddia edilen görüntüler seçime günler kala Cumhuriyet gazetesinde yayınlandı. Hukuk dışı yollar ve montajla elde ettiği görüntüler ile ülke siyasetini dizayn etmeye çalışan Gülencilerin bu ihanet pozları, Kemal Kılıçdaroğlu tarafından “Filmleri var. Kamyonlardaki kasaların nasıl açıldığının görüntüleri var. Ben de seyrettim” sözleriyle dile getirilmişti. CHP lideri daha önce de yine devlet sırrı içeren Dışişleri dinlemesi öncesinde, bu kaydı dinlediğini ifade eden sözler sarf etmişti. Kendisi de bir kaset operasyonu sonrası göreve gelen Kılıçdaroğlu’nun Paralel Yapı kaynaklı ses kayıtlarını sürekli önceden dinlemesi ise CHP ile Gülen Örgütü’nün bir kanıtı olarak dikkat çekerken MİT TIR’ları iftirasının ise HDP’ye barajı geçmesi için kurgulandı.

 

HDP’nin barajı geçmesi için müritlerine sandık çağrısı yapan Gülen bu videoyu çekerken, HDP için AK Partinin oy kaybına razı olduğunu belirten CHP de kaseti izlediğini itiraf etti. Bu senaryo ile HDP’nin “Kürtleri öldürenlere silah veriliyor” yalanını söyleyip oy toplaması amaçlandı. Ancak gözü dönmüş ihanet kardeşliği bu kez iktidarı hedeflemek isterken Türkiye’ye iftira attı. Batılı ülkeler tarafından desteklendiği ispatlanan IŞİD’e silah taşıdığı yalanı hemen CHP’li isimler tarafından dillendirilirken İzmir vekili Rıza Türmen “Birleşmiş Milletler yaptırım uygular. Hükümet istifa etmeli” diyerek kendi ülkesine iftira atmaktan çekinmedi. Gülencilerin yabancı dilde yayın yapan gazetesi ise bu haberi dünyaya servis etti. Cumhuriyet gazetesinin de katıldığı bu koalisyonun kendi ülkesine iftira atma hainliği “Adamlar HDP’yi meclise sokalım diye memleketin dibine dinamit yerleştiriyor. Bu Gülencilerin, CHP’nin yaptıkları ihanetten başka bir şey değil.

 

Ak Parti’nin terörü sonlandırıp kanı durdurmak için başlattığı çözüm sürecine yönelik daha düne kadar savaş verenler, bugün PKK ile ittifak yapıp ülkeyi istikrarsızlığa sürüklemek için var güçleriyle çalışıyor. Başarırlarsa Türkiye terörün kol gezdiği, ekonomik ve siyasi istikrarsızlığın zirve yaptığı o günlerine geri dönecek.
Paralel Terör Örgütü, DHKP-C, PKK, Doğan Grubu, CHP ve dahi MHP; 7 Haziran seçimlerinde barajı aşması için HDP’ye çalışıyor. Bu ahlaksız ittifakı ise Gülen’in talimatıyla Paralel Terör Örgütü’nün başı Fetullah Gülen yönetiyor. Talimatlar bizzat Gülenden geliyor. Ağabeyler, ablalar, paralel hakim ve savcılar HDP için ter döküyor.

 

Kısa zaman öncesine kadar bir araya gelmesi imkansız görülen siyasi partiler ve medya kuruluşları hükümete karşı birlik oluşturdular. Daha düne kadar birbirini yalanlayan Cumhuriyet, Bugün, Hürriyet, Zaman gibi gazeteler ağız birliği yaparak algı operasyonu çalışmasına giriştiler. CHP’nin Hakkarili adaylarının “HDP’yi destekliyoruz” açıklamasıyla başlayan “Nerede kim güçlüyse onu destekleyelim” furyası, MHP’li milletvekili adayının “HDP’nin barajı geçmesi MHP’nin lehine olur” ifadesine kadar geniş bir yelpazeye yayıldı. Paralel Yapı ise 17-25 Aralık darbe girişimi ile Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı başlattığı algı operasyonunu, Demirtaş’ın kampanyasını da katarak büyüttü.
Pensilvanya’daki elebaşı Fetullah Gülen tarafından yönlendirilen Paralel Yapı, abi, abla, bölge imamları, vakıf ve STK kasaları, bürokrasiye sızmış kadroları ile Ak Parti’ye karşı destekleyebileceği tüm karanlık güçlerle ittifak kuruyor.

 

Paralel Terör Örgütü siyasi partileri kendi emri altına almak için türlü yollara başvuruyor. CHP ve MHP’yi elinde bulunan kasetler üzerinden yaptığı şantajla yönlendiren örgüt, HDP’ye ise barajı aşarak meclise girmeyi vaadediyor. 17 Aralık öncesine kadar okyanus ötesine türlü eleştiriler yönelten CHP’li vekiller partiden temizlenirken, aynı şekilde her konuşmasında Pensilvanya’ya ağır sözler yönelten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tutumunu değiştirerek övgüler yağdırmaya, Paralel medya organlarına röportajlar vermeye başladı. Diğer yandan paralel dershanelerin bölgedeki varlığından rahatsız olan HDP ve onun uzantısı terör örgütü PKK bu yapıların en büyük destekçisi oldu.

 

Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin teklif ettiği ve MHP’nin kabul ettiği çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu son dakikada MHP’den adaylığını açıkladı. Adaylığı ile MHP içerisinde rahatsızlık oluşturan İhsanoğlu’nun “HDP meclise girerse iyi olur” sözleri parti içinde seslerin yükselmesine neden olmuştu. MHP lideri Bahçeli ise tüm itirazlara ve eleştirilere rağmen “Üst akıl”ın verdiği emir doğrultusunda İhsanoğlu’na bir yaptırımda bulunamamıştı.

 

Gülen’i ve kurduğu yapıyı yakın bir zamana kadar “F tipi” olarak adlandıran CHP’li vekiller 17-25 Aralık darbe girişimlerinin ardından bu yapının en büyük destekçisi oldu. Paralel Yapı’nın medya organı Zaman Gazetesi’ne yönelik düzenlenen operasyonlarda örgüt üyelerine alenen destek veren CHP yönetimi ve vekilleri, aynı medya organlarında sık sık demeçler veriyor.

 

Kirli İttifak, seçimlere günler kala bir kez daha ihanet kardeşliği yaptı. MİT TIR’larının teröristlere silah taşıdığı yalanını kullanan Gülenciler ve CHP seçimde HDP’ye oy toplamak için zıvanadan çıktı. Üçlü koalisyon iktidarın değil adeta memleketin temeline dinamit koydu.
Yeni Türkiye’nin önüne engel olmak için akla hayale gelmeyen yöntemler deneyen eski Türkiye’nin figüranları son yaptıklarıyla vatana ihanet konusunda adeta çığır açtı. CHP, MHP, HDP, DHKP-C, PKK, Gülen Örgütü, Aydın Doğan’ın başı çektiği sermaye gibi çok farklı kesimin birleştiği ittifakta son olarak Gülenciler, HDP ve CHP ön plana çıktı. Bu kıyamet senaryosundan pay kapmaya, ihale almaya, kişisel güç devşirmeye, iktidar aramaya, zenginleşmeye, cemaatsel veya örgütsel etkinlik kazanmaya çalışan, bu amaçla ruhlarını, onurlarını, kimliklerini pazara çıkaran, İslami değerleri bu aşağılık kirli ticarete malzeme yapan, bu coğrafyayı harabeye çeviren emperyalist odaklarına servis yapan herkes, her yapı vatan hainidir. Saygılarımla
Hasan ALPARSLAN Araştırmacı Gazeteci- Yazar

Share
871 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

    Ülkemizdeki basın mensuplarının günü olan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun. Basın mensuplarımız yeri geliyor bir savaşın ortasına giriyor, yeri geliyor soğuk bir kış gününde saatlerce çekim yapmak zorunda kalıyor; bu gün zor şartlar altında çalışan basın mensuplarının günü.24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz günü "Gazeteciler ve Basın Bayramı" olarak kutlanıyor. Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürl...
 • “Bozulan Almanya ilişkilerinin perde arkası ve Batı’da bir Türkiye dostu”

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI, MANŞET

  "Türkiye-Almanya ‘dostluğunun’ tarihsel gelişimi" Türkiye-Almanya ilişkileri yaklaşık olarak 250 yılı aşkın bir geçmişe sahip.İlişkilerin başlangıcı 1761 tarihinde Prusya ile Osmanlı İmparatorluğu arasında imzalanan “Dostluk, Gemicilik ve Ticaret Antlaşması” ile başladığı düşünülmektedir. Bu süreç içerisinde Türkiye ile Almanya arasında doğrudan bir savaş yaşanmamış. İngiliz ve Fransız Donanmalarından kaçarak İstanbul'a sığınan ve Osmanlı devletince satın alınan  “Gobel ve Braslav” adlı iki Alman kruvazörünün, "Yavuz" ve "Midilli" isimler...
 • “DƏMİR BARMAQLIQLAR”

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

   O, dünyanın ən qəribə həbsxanasıdır. Bəli, ən qəribə... Çünki hökmü məhbusunun əli ilə imzalanır. Hakimi də elə dustaqının özü olur. Nəticədə, bir insan HAKİM, MÜTTƏHİM və VƏKİL qisminə bölünərək, öz-özlüyündə haçalanır. Qurulan məhkəmədə hər üçünün də nitqində həqiqət danışır. Acınacaqlısı odur ki, hər biri söylədiklərində haqlıdır. "HAKİM" verdiyi qərarında, "MÜTTƏHİM" etiraflarında, "MÜDAFİƏÇİ" isə qurbanın müdafiəsində doğru və yalnışları göstərməyə çalışır, hər kəsə. ŞAHİD isə susur. Üzündəki istehza ifadələri ilə izləyir, üçtərəfli dialo...
 • “Ayaq səsləri”- hər kəsin həyatından bir pay…

  24 Temmuz 2017 KÖŞE YAZARLARI

      “Ayaq səsləri” adlı psixoloji romanın bəlkədə müəllifdən sonra oxuduğu ilk insanam. Roman digər romanlardan fərqli olaraq öz həyat hekayəsi ilə fərqlənir. Hər şey elə müəllifin qeyd etdiyi” Məqsədə çatmaq üçün hər şeyə hazır olmalısan”, kəlməsindən başlayır desəm yanılmaram. Həyatın hər bir üzüylə zaman keçdikcə tanış oluruq. Ən çətin omür fəslimiz qocalıqdır desək yəqinki, bir çoxları məndən inciməz. Bir qadına aşiq olub,onu ömrünün sonuna kimi gözləmək hər sevənin həddi deyil. Elə ordaca illər əvvəl söz verdiyi skmayada əyləşm...
UA-36507442-2