logo

reklam

KARANLIK İTTİFAKIN İHANET KARDEŞLİĞİ!


facebook
Hasan ALPARSLAN
hasanalparslan20@hotmail.com

Selçukludan Osmanlı’ya, Birinci Dünya Savaşı döneminden Türkiye Cumhuriyeti dönemine kadar alçakça örnekleri, kişilikleri çok gördük. İhanetleriyle, kötülükleriyle, lanetlenmeleriyle tarihe geçtiler. Bugün o damar, o zihniyet aynen devam ediyor. O kimliksiz ve kişiliksiz hain tiplemeleri her yanımızda, görüyorsunuz. Ülkelerine karşı savaşıyorlar. Milletlerine, tarihlerine, dinlerine, kültürlerine karşı savaşıyorlar. 21. yüzyılın “Gurka”ları gibi, kimi silahla, kimi medya gücüyle, kimi örgütsel imkanlarıyla, kimi fitne ve fesat operasyonlarıyla, kimileri entelektüel terör yöntemleriyle bu coğrafyaya, bu ülkeye, yüz yıldır acı çeken toplumlara felaket taşıyorlar.

 

Gülen’in lideri olduğu Paralel Örgüt’e mensup asker ve savcıların Ocak 2014’te operasyon yaptığı MİT TIR’ları ile ilgili olduğu iddia edilen görüntüler seçime günler kala Cumhuriyet gazetesinde yayınlandı. Hukuk dışı yollar ve montajla elde ettiği görüntüler ile ülke siyasetini dizayn etmeye çalışan Gülencilerin bu ihanet pozları, Kemal Kılıçdaroğlu tarafından “Filmleri var. Kamyonlardaki kasaların nasıl açıldığının görüntüleri var. Ben de seyrettim” sözleriyle dile getirilmişti. CHP lideri daha önce de yine devlet sırrı içeren Dışişleri dinlemesi öncesinde, bu kaydı dinlediğini ifade eden sözler sarf etmişti. Kendisi de bir kaset operasyonu sonrası göreve gelen Kılıçdaroğlu’nun Paralel Yapı kaynaklı ses kayıtlarını sürekli önceden dinlemesi ise CHP ile Gülen Örgütü’nün bir kanıtı olarak dikkat çekerken MİT TIR’ları iftirasının ise HDP’ye barajı geçmesi için kurgulandı.

 

HDP’nin barajı geçmesi için müritlerine sandık çağrısı yapan Gülen bu videoyu çekerken, HDP için AK Partinin oy kaybına razı olduğunu belirten CHP de kaseti izlediğini itiraf etti. Bu senaryo ile HDP’nin “Kürtleri öldürenlere silah veriliyor” yalanını söyleyip oy toplaması amaçlandı. Ancak gözü dönmüş ihanet kardeşliği bu kez iktidarı hedeflemek isterken Türkiye’ye iftira attı. Batılı ülkeler tarafından desteklendiği ispatlanan IŞİD’e silah taşıdığı yalanı hemen CHP’li isimler tarafından dillendirilirken İzmir vekili Rıza Türmen “Birleşmiş Milletler yaptırım uygular. Hükümet istifa etmeli” diyerek kendi ülkesine iftira atmaktan çekinmedi. Gülencilerin yabancı dilde yayın yapan gazetesi ise bu haberi dünyaya servis etti. Cumhuriyet gazetesinin de katıldığı bu koalisyonun kendi ülkesine iftira atma hainliği “Adamlar HDP’yi meclise sokalım diye memleketin dibine dinamit yerleştiriyor. Bu Gülencilerin, CHP’nin yaptıkları ihanetten başka bir şey değil.

 

Ak Parti’nin terörü sonlandırıp kanı durdurmak için başlattığı çözüm sürecine yönelik daha düne kadar savaş verenler, bugün PKK ile ittifak yapıp ülkeyi istikrarsızlığa sürüklemek için var güçleriyle çalışıyor. Başarırlarsa Türkiye terörün kol gezdiği, ekonomik ve siyasi istikrarsızlığın zirve yaptığı o günlerine geri dönecek.
Paralel Terör Örgütü, DHKP-C, PKK, Doğan Grubu, CHP ve dahi MHP; 7 Haziran seçimlerinde barajı aşması için HDP’ye çalışıyor. Bu ahlaksız ittifakı ise Gülen’in talimatıyla Paralel Terör Örgütü’nün başı Fetullah Gülen yönetiyor. Talimatlar bizzat Gülenden geliyor. Ağabeyler, ablalar, paralel hakim ve savcılar HDP için ter döküyor.

 

Kısa zaman öncesine kadar bir araya gelmesi imkansız görülen siyasi partiler ve medya kuruluşları hükümete karşı birlik oluşturdular. Daha düne kadar birbirini yalanlayan Cumhuriyet, Bugün, Hürriyet, Zaman gibi gazeteler ağız birliği yaparak algı operasyonu çalışmasına giriştiler. CHP’nin Hakkarili adaylarının “HDP’yi destekliyoruz” açıklamasıyla başlayan “Nerede kim güçlüyse onu destekleyelim” furyası, MHP’li milletvekili adayının “HDP’nin barajı geçmesi MHP’nin lehine olur” ifadesine kadar geniş bir yelpazeye yayıldı. Paralel Yapı ise 17-25 Aralık darbe girişimi ile Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı başlattığı algı operasyonunu, Demirtaş’ın kampanyasını da katarak büyüttü.
Pensilvanya’daki elebaşı Fetullah Gülen tarafından yönlendirilen Paralel Yapı, abi, abla, bölge imamları, vakıf ve STK kasaları, bürokrasiye sızmış kadroları ile Ak Parti’ye karşı destekleyebileceği tüm karanlık güçlerle ittifak kuruyor.

 

Paralel Terör Örgütü siyasi partileri kendi emri altına almak için türlü yollara başvuruyor. CHP ve MHP’yi elinde bulunan kasetler üzerinden yaptığı şantajla yönlendiren örgüt, HDP’ye ise barajı aşarak meclise girmeyi vaadediyor. 17 Aralık öncesine kadar okyanus ötesine türlü eleştiriler yönelten CHP’li vekiller partiden temizlenirken, aynı şekilde her konuşmasında Pensilvanya’ya ağır sözler yönelten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tutumunu değiştirerek övgüler yağdırmaya, Paralel medya organlarına röportajlar vermeye başladı. Diğer yandan paralel dershanelerin bölgedeki varlığından rahatsız olan HDP ve onun uzantısı terör örgütü PKK bu yapıların en büyük destekçisi oldu.

 

Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP’nin teklif ettiği ve MHP’nin kabul ettiği çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu son dakikada MHP’den adaylığını açıkladı. Adaylığı ile MHP içerisinde rahatsızlık oluşturan İhsanoğlu’nun “HDP meclise girerse iyi olur” sözleri parti içinde seslerin yükselmesine neden olmuştu. MHP lideri Bahçeli ise tüm itirazlara ve eleştirilere rağmen “Üst akıl”ın verdiği emir doğrultusunda İhsanoğlu’na bir yaptırımda bulunamamıştı.

 

Gülen’i ve kurduğu yapıyı yakın bir zamana kadar “F tipi” olarak adlandıran CHP’li vekiller 17-25 Aralık darbe girişimlerinin ardından bu yapının en büyük destekçisi oldu. Paralel Yapı’nın medya organı Zaman Gazetesi’ne yönelik düzenlenen operasyonlarda örgüt üyelerine alenen destek veren CHP yönetimi ve vekilleri, aynı medya organlarında sık sık demeçler veriyor.

 

Kirli İttifak, seçimlere günler kala bir kez daha ihanet kardeşliği yaptı. MİT TIR’larının teröristlere silah taşıdığı yalanını kullanan Gülenciler ve CHP seçimde HDP’ye oy toplamak için zıvanadan çıktı. Üçlü koalisyon iktidarın değil adeta memleketin temeline dinamit koydu.
Yeni Türkiye’nin önüne engel olmak için akla hayale gelmeyen yöntemler deneyen eski Türkiye’nin figüranları son yaptıklarıyla vatana ihanet konusunda adeta çığır açtı. CHP, MHP, HDP, DHKP-C, PKK, Gülen Örgütü, Aydın Doğan’ın başı çektiği sermaye gibi çok farklı kesimin birleştiği ittifakta son olarak Gülenciler, HDP ve CHP ön plana çıktı. Bu kıyamet senaryosundan pay kapmaya, ihale almaya, kişisel güç devşirmeye, iktidar aramaya, zenginleşmeye, cemaatsel veya örgütsel etkinlik kazanmaya çalışan, bu amaçla ruhlarını, onurlarını, kimliklerini pazara çıkaran, İslami değerleri bu aşağılık kirli ticarete malzeme yapan, bu coğrafyayı harabeye çeviren emperyalist odaklarına servis yapan herkes, her yapı vatan hainidir. Saygılarımla
Hasan ALPARSLAN Araştırmacı Gazeteci- Yazar

Share
833 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GÜZELLİĞINDE İMTİHANI VAR

  29 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Ey İman Edenler Zina Etmeyin, Gençligini Zinadan Koruyana Cennet Vardır (Kaynak Beyheki) .. GÜZELLİĞINDE İMTİHANI VAR Süleyman bin Yesâr, bir arkadaşıyla “Ebva” denen yerde konaklamışlardı. Arkadaşı yakındaki alışveriş yerinden bir şeyler almak üzere çadırdan ayrıldığı sırada Süleyman’ı geriden gözetleyen bir bedevi kadını hemen çadırın kapısına gelerek: – Buraya kadar gelir misin? diye seslendi. Süleyman, serili sofradan yiyecek isteyeceğini düşünerek bazı şeyleri alıp da kadına doğru yürürken kadının ikazı farklı oldu: – Ben yiyecek fa...
 • ÇOCUĞU ORTADAN KESİN

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  " ÇOCUĞU ORTADAN KESİN Hz. Davud zamanında genç bir kadın , çocuğunu alıp gezmeye çıkarmıştı . Dinlenmek amacıyla yeşillik bir yer bulup oraya oturdular. Bu sırada yanlarına başka bir kadın gelmişti . O kadının da yanında bir çocuğu vardı . Çocuklar hemen hemen aynı yaştalardı . Kadınlar tanıştılar . Sonradan gelen kadın diğer kadına nazaran yaşça büyüktü ve onun ablası konumundaydı . Aralarında konuşurlarken çocuklar da önlerinde oynuyorlardı . Bu sırada büyük kadının çocuğu çalılıkların arkasına girip gözden kaybolmuştu . Annesi bunun far...
 • Günaydın!!!

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  Misak ı Milli nin sınır taşı olan ve halkın % 70' i türkmen ve araplardan oluşan Kerkük şehrinde artık Kürdistan bayragı esiyor ve Maşallah istihbaratımız yeni anladı galiba... Kerkük Irak petrolünün % 40 ını üretiyor, Dünya'da petrol üretiminin önemli bir kaynağını Kerkük üretiyor. Misak ı Mili nin çizilmemesi için elinden geleni yapan İngiliz'in şımarık prensi Barzani bölgeyi yeni bir kavgaya doğru sürüklüyor. Bölgede zaten söz sahibi olan Kürdistan Irak Federe eyaletinin bu hareketi, bölgenin gerçek hakimi Arapları ve Türkleri hem birleşt...
 • TERÖR SİVİLLERİ VURMAKTADIR

  28 Mart 2017 KÖŞE YAZARLARI

  TERÖR     SİVİLLERİ   VURMAKTADIR Dünya üzerinde, terör olayları alabildiğine, devam etmektedir. Dünyayı yöneten güçler; sözde, kınamalar, yapsalar da; terörün devam etmesinden, mutlu gibi gözükmektedirler. Şu an Güney sınırımızdaki, tüm olaylar bunun en güzel delilidir. O coğrafyaya, kilometrelerce uzakta olan tüm güçler; sahne alabilmek için; bir birleri ile yarışmaktadırlar. Sonuçta; tüm Dünyaya silah satan ve o, satıştan yüklü bir miktarda para kazanan devletler; Dünyayı yönetmeye talip olan, devletlerdir. Üstelik, o bölgenin yer altı ze...
UA-36507442-2