logo

15 Mayıs 2015

KARAKÖPRÜ’DE ÇOK AMAÇLI SALONLAR FAALİYETE GEÇİYOR

3“Merkezde nasılsak kırsalda da öyle olacağız” sloganı ile yola çıkan Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Belediye tarafından kırsal mahallelerde yapımı devam eden çok amaçlı salonları yerinde inceledi.

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı kırsal mahalleler çok amaçlı salon olarak bilinen  taziye ve muhtar evine kavuşuyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi beraberinde, Belediye Başkan Yardımcısı ve Birim Müdürleri ile birlikte ilçenin kırsal mahallelerinde temelleri atılan ve bitme aşamasına gelen taziye ve muhtar evlerini denetledi.

Denetleme sonrası açıklama yapan Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, “Vatandaşlarımızın çok istediği, hem kırsal mahallelerde hem de Karaköprü Merkez mahalleleri anlamında yapımı devam eden taziye evlerini inceledik. Merkez mahallelerimizde Allah razı olsun hayırsever vatandaşlarımızın katkılarını kattık. Kırsal mahallelerimizde ise Belediyemiz çok yoğun bir çalışma içerisinde aslında amacımız bu tür alanları çok amaçlı olarak kullanmak. Halkın yararına olacak tüm faaliyetleri bu salonlarımızda gerçekleştirmek en büyük hedefimiz” dedi.

2015 yılında 45 mahallede taziye ve muhtar evlerini bitirmiş olacaklarını belirten Başkan Çiftçi, “Özellikle kırsal mahallelerimizde gerçekleştirdiğimiz projelerde, muhtar evleri, taziye evleri var. Yine bu taziye evleri bizim yapacağımız küçük değişikliklerle yarı kütüphane, yarı bilgisayar merkezi olmak üzere çok amaçlı olarak kullanmayı planlıyoruz. Çok güzel bir çalışma var. Karaköprü’müz toplamda 99 mahalleden oluşuyor. Sadece 2015 yılında 45 mahalleyi bitirmiş oluyoruz. Yani yarı yarıya bir hedef tutturmuş durumdayız. Allah ekipten razı olsun. Emeği geçen tüm kesimlerden Allah razı olsun” diye konuştu.

Başkan Çiftçi, ilçenin Atakent mahallesinde hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan taziye evinin Pazar günü saat 18.00’da açılışının yapılacağının müjdesini de verdi.

Share
200 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2