logo

11 Mayıs 2015

KARAKÖPRÜ BELEDİYESİ ENGELLİLER HAFTASINI KUTLADI

7Karaköprü Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeni ile “Engel Tanımıyoruz Projesi” kapsamında engellilere yönelik bir program düzenlendi.

 

Karaköprü Belediyesi tarafından geliştirilen “Engel Tanımıyoruz Projesi” kapsamında 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeni ile Karaköprü Belediyesi sosyal tesislerinde engellilere yönelik yemekli bir program düzenlendi.

Gerçekleşen programa Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi ve eşi Sema Çiftçi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Nurettin Nebati, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Yusuf Eğilmez, AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy, AK Parti Karaköprü İlçe Kadın Kolları Eda Çakmaklı, Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol ile programa davet edilen çok sayıda engelli vatandaşlar katıldı.

Milletvekili Adayı Nurettin Nebati, Başkan Çiftçi ve programa katılan diğer davetliler engellilerle tek tek sohbet ederek yakından ilgilendiler.

 

“ENGEL TANIMIYORUZ PROJESİ” İLE KARAKÖPRÜ’DE ENGELLER KALKIYOR

 

Engelliler ile bir araya gelen Karaköprü İlçe Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Sosyal Belediyecilik anlamında hayata geçirilen birçok projede engelliler, kadınlar, çocuklar ve yaşlılar olmak üzere her yaştan insana hitap eden yararlı, toplum için faydalı çalışmalar yürütüldüğünü belirtti.

Engelliler Haftası nedeni ile engellilerle yemekte bir araya gelen Başkan Çiftçi, “Aslında hepimiz birer engelli adayıyız. Belediye olarak Engel Tanımıyoruz diyoruz yaşamı size sevdireceğiz sizleri sokağa tüm sosyal alanlara çıkaracağız diyoruz. Her fırsatta engelli vatandaşlarımızın evlerine konuk oluyoruz. Engelli merkezlerimiz ile bir bütün oluşturmuş durumundayız” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Nurettin Nebati ise; “Fazla değil 13 yıl önce bu ülkede engelli diye bir gerçek yoktu hepsi evlerinde saklı, bakıma muhtaç bir türlü bakılmayan annesinin baktığı babasının sıkıldığı bir yerden şimdi herkesin ama herkesin benim engellim var hiçte ayıp değil diyebildiği sokağa çıkabildiği engelli olan insanların insanların kendini rahat bir şekilde ifade edebildikleri bir Türkiye’ye geldik” dedi.

 

 

Share
323 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2