logo

Karadenizliler iftar yemeğinde buluştu

Karadenizliler, Karadeniz Konfederasyonu(KARKON)’un düzenlediği iftar yemeğinde bir araya geldi. Üsküdar Belediyesi’ne ait Nikah Salonu’nun Kız Kulesi Restaurant’ında verilen iftara KARKON’a bağlı derneklerin yanı sıra Uluslararası Gazeteciler ve Yazarlar Derneği üyeleri de katıldı.
DSC_0366Haber/Özkan Işılgan

KARKON Genel Başkanı Sıtkı Ada, yaptığı selamlama konuşmasında hemşehrileriyle bir arada olmaktan duydukları mutluluğu dile getirdi. Bu tür organizasyonlarla Karadenizliler arasında birlik, beraberlik ve bütünlüğün sağlandığını belirten Ada, şöyle devam etti:

DSC_0375

“Bu sıcak yaz akşamında böylesi mübarek bir ayda bizleri yalnız bırakmadıkları için bütün karadenizli hemşerilerime teker teker teşekkür ederim. Bu mübarek ayda bizleri bir araya getiren Allah(c.c) birliğimizi daim etsin birliğimizi daim kılsın. 2010 yılından itibaren kurulan konfederasyonumuzun ilk ve temel hedefi bütün Karadenizlileri birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde toplamaktı. Kurulduğumuz günden itibaren bu hedeflerimizi adım adım gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu mübarek ayda bizleri kırmayıp davetimize icabet eden bütün Karadenizlilerin ve Müslüman aleminin yaklaşan kadir gecesini kutluyorum.”

DSC_0370

KARKON’A DESTEK OLACAĞIZ

KARKON( Karadenizliler Konfederasyonu)’un verdiği iftar programının onur konuğu ise kısa süre kurulan ve kamuoyunda adından sıkça bahsedilmeye başlanan Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti (UYGAD) idi.

 

İftar programında Karadenizlilere hitap eden UYGAD Genel Başkanı Mehmet Derviş Canbekli, ”Bizleri buraya davet eden Genel Başkan Sıtkı Ada’ya teşekkür ediyorum. Bir yanım Doğu diğer yanım Karadeniz. Ayrılmaz bir bütünüz. Örf ve adetlerimiz hep aynı, aynı milletin çocuklarıyız. Bu sebeple biz hep birlikte Türkiyeyiz. Değerli misafirler sevgili dostlar,UYGAD olarak Bizler Karadenizlilere her daim destek içerisinde olduk ve bundan sonra da desteklerimiz devam edecek. UYGAD’ı hem de KARKON’u layık olduğu yerlere birlikte yükselteceğiz. Bu sıcak ramazan akşamında burada bizlerle olan Sivil Toplum Örgütü federasyon başkanlarım ve yönetim kurullarına teşekkür ediyorum. Herkesin yaklaşan Mübarek Kadir Gecesi’ni ve bayramını kutluyorum” dedi.

DSC_0415

İftar programına Karadenizliler Konfederasyon üyeleri yanısıra Uluslar arası Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti yönetim kurulu da tam kadro katıldı. (Mehmet Derviş Canbekli, Tuna Öztunç, Ayetullah Çoşkun, Mustafa Hakkı Sezgin, Ahmet Al, İsmail Serkan Gezmiş, Abdurrahman Yeşildağ, Müslüm Aktürk,  İbrahim Dinç, Zeki Barut, Sabahaddin Acar, ). Ayrıca programda Giresun, Tokat, Samsun. Ordu, Rize, Trazon, Zonguldak, Bartın, Sinop, Kastamonu il dernek başkanları da yer aldı.DSC_0405

Share
632 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2