logo

10 Aralık 2015

KAPALI KUTU İÇ ORGANLARIMIZA ARTIK ULAŞABİLİYORUZ!!!

Yeni bir inceleme yöntemi olan endoskopik ultrasonografi ile göğüs kafesi, pankreas, dalak, safra yolları gibi ameliyatsız ulaşımın daha önceden mümkün olmadığı iç organlarımıza artık dokunabiliyoruz. Böylece radyolojik yöntemlerle dahi yakalanamayan küçük kitleler bulunabilir. İlaveten, endoskopik ultrasonografi, diğer yöntemlerle tespit edilen kitlelerin iyi veya kötü huylu olduklarına dair ileri karakterizasyonuna imkan sağlar.

capture-20151210-160408Ülkemizde endoskopik ultrasonografi konusunda hekimleri bilgilendirmek, deneyimlerini artırmak ve bu konudaki yeni gelişmeleri aktarmak amacıyla düzenlenen İstEUS (İstanbul Endoskopik Ultrasonografi) toplantısı 10-11 Aralık 2015’de Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik EAH’de Türk ve yabancı hekimlerin katılımı ile gerçekleştirilecektir. İç organlarımızla alakalı pek çok hastalığın yönetimini tamamen değiştiren ve özellikle pankreas hastalıklarında yeni bir çığır açan bu yöntemle hem erken teşhis hem de tedavi mümkündür.  Tanıtımını yapacağımız yöntemler pankreas kistlerinin kateter mikroskop ile incelenmesi, pankreas kanserlerinin radyofrekans ile yakılması, kanser hastalarının ağrılarının azaltılması veya yok edilmesi, kistlerin mideye ağızlaştırılarak doğal yoldan boşaltılması olarak özetlenebilir. İlaveten, en son model cihazların tüm dünya ile beraber tanıtımları yine bu toplantıda gerçekleştirilecektir.

 

Kongre hakkında bilgiye “isteus2015.kongre.marmara.edu.tr” sitesinden ulaşabileceğiniz gibi her türlü sorunuz için gduman@marmara.edu.tr adresinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Kongre Düzenleme Kurulu Adına

Prof. Dr. Deniz Güney DUMAN, İstEUS Kongresi Başkanı

İç hastalıkları ve Gastroenteroloji B.D. , Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğr. Üyesi

Share
343 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2