logo

24 Mart 2016

KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞI KAMPANYASI

2KERİMOĞLU,”KÖK HÜCRE KENDİ KENDİNİ YENİLER, ENDİŞE ETMEYİN”

 

Bakırköy Belediyesi ve Türk Kızılayı tarafından düzenlenen, “KAN VE KÖK HÜCRE BAĞIŞI KAMPANYASI” yarın (Cuma) saat 10.00’da başlayacak.

 

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun saat 10.00’da katılacağı kampanya akşam 19.00’a kadar sürecek.

 

KERİMOĞLU,”KÖK HÜCRE KENDİ KENDİNİ YENİLER, ENDİŞE ETMEYİN”

 

Kan ve kök hücre bağışının önemine dikkat çekerek herkesi kan ve kök hücre bağışı kampanyasına destek vermeye davet eden Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şu açıklamayı yaptı: “ Vereceğimiz 1 ünite kanın 3 canın hayatını kurtarabileceğini unutmayalım. Ayrıca kök hücrede; yaşam boyu kendi kendini yenileme ve tamamen olgun hücrelere dönüşebilme kapasitesine sahip hücrelerdir. Kamuoyunda kök hücrelerin yerine gelip gelmeyeceği ile ilgili bir endişe var; bir hekim olarak söylüyorum, ”endişe etmeyin, kök hücreler kendini yeniler ”. Kök hücreler ; kemik iliği kanserleri, lenfomalar, çeşitli organ kanserleri, kemik iliğinin yetersiz çalıştığı ve çalışmadığı durumlar, kalıtımsal anemiler , immün yetersizlikler, kalıtsal metabolik hastalıklar gibi hayati önem arz eden hastalıkların  tedavisinde kullanılıyor.

 

Bu bağlamda tüm yurttaşlarımızı bir can kurtarmak için 25 Mart 2016-Cuma günü saat 10.00’da Bakırköy Cumhuriyet(Özgürlük) Meydanı’na kan ve kök hücre bağışı yapmaya davet ediyorum.”

Share
224 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

Güvenlik Kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

UA-36507442-2